Soccer Club Swap Shop "The Catalogue"

Programme Awards 2017-18

Home
NO PROGRAMME NO FANS
Programmes Speedway
Programme Awards 2008-09
Programme Awards 2009-10
Programme Awards 2010-11
Programme Awards 2011-12
Programme Awards 2012-13
programme Awards 2013-14
Programme Awards 2014-15
Programme Awards 2015-16
Programme Awards 2016-17
Programme Awards 2017-18
Programme Awards 2018-19
Programme Awards 2019-20
Programme Awards 2020-21
Season 2019-20
Season 2020-21
Programme Awards 2015
Speedway Awards 2009
Speedway Awards 2011
Speedway Awards 2012
Speedway Awards 2013
Speedway Awards 2014
Wants
2013 Ladies Football Programmes
2015 Rugby League
programmes 2018-19
Rugby League Programmes 2012-13
Orders Status 2011
orders 2012
Orders 2013
orders 2014
Orders 2015
Orders 2016
Orders 2017
Orders 2018
Orders 2019
Orders 2020
Postal Charges
Badges - Football
Other Itams
Links

Womens Euro 2017
Ireland

International
Ireland, England U21, Scotland  U21,

Premiership  "certificates sent"
Chelsea,  Tottenham, Arsenal, Stoke City, Newcastle United, Leicester City, Huddersfield Town, Burnley, Crystal Palace, Brighton & Hove Albion, Manchester City, Everton, Liverpool, Watford,
1st  Brighton & Hove Albion  2nd  Leicester City  &  Stoke City

Championship   "certificates sent"
Brentford,  Sunderland,  Ipswich Town,  QPR, Derby County, Middlesborough, Birmingham City,  Millwall, Reading, Norwich City, Wolverhampton Wanderers, Nottingham Forest, Barnsley, Hull City, Cardiff City, Bolton Wanderers, Sheffield United, Sheffield Wednesday, Bristol City, Fulham,
1st  Norwich City     2nd  Hull  City    3rd  Nottingham Forest    

Division One   "certificates sent"
Portsmouth, Rotherham United, Northampton Town, Wigan Athletic, Shrewsbury Town, Plymouth Argyle, Fleetwood, Rochdale, Oldham Athletic, Doncaster Rovers, Blackpool, Scunthorpe United, Gillingham, Bristol Rovers,
1st  Shrewsbury Town  2nd  Portsmouth    3rd  Gillingham

Division Two  "certificates sent"
Grimsby Town, Barnet, Crewe Alexandra, Accrington Stanley, Chesterfield, Newport County, Wycombe Wanderers, Notts County, Lincoln City, Morecambe, Yeovil Town, Luton Town,
1st  Grimsby Town   2nd  Barnet   3rd  Luton Town

TOP 20
1  Brighton & Hove Albion
2. Leicester City
    Stoke City
4. Norwich City
5. Hull City
6. Shrewsbury Town
7. Grimsby Town
8. Barnet
9. Nottingham Forest
10. Portsmouth
11. Gillingham
      Tottenham
13. Burnley
14. Sunderland
15. Watford
16. Wigan Athletic
17. Luton Town
18. Arsenal
19. Reading
20. Ipswich Town

Non League Top 50

1. Stockport County National North
2. Leamington  National North
3. Rushall Olympic  Northern Premier
4. Chelmsford City  National South
5. St Helens Town  North West Counties One
6. Royal Wootton Bassett  Hellenic Premier
7. Corinthian Casuals  Isthmian South
8. Blyth  Northern Two
9. Epsom & Ewell  Combined Counties Premier
10. Tonbridge  Isthmian Premier
11. Sheffield  Northern Premier South
12. Wimborne Town  Southern West
13. Wealdstone  National South
14. Barton Town  Northern Counties East Premier
15. Bridlington Town Northern Counties East Premier
16. Chippenham Town  National South
17. Chorley  National North
18. Bosham Sussex South
19. Brackley Town National North
20. Dulwich Hamlet Isthmian premier
21. Dorking Wanderers  Isthmian premier
22. Stourbridge  Northern Premier
23. Prescot Cables  Northern Premier
24. Cleethorpes Town  Northern Premier South
25. Tiverton Town  Southern Premier
26. St Ives Town  Southern premier
27. Kings Lynn Town Southern Premier
28. South Shields Northern Premier North
29. Runcorn Town  North West Counties
30. Enfield Town Isthmian Premier
jt. . Street  Western Premier
32. Scarborough  Northern Premier North
33. North Shields  Northern One
34. Hoddesdon Town Spartan Premier Southall  Spartan One
35. Wythenshawe  Town Cheshire League
36. Hall Road Rangers Northern Counties East premier
jt .  Clacton Eastern Counties Premier
38. Steeton West Riding County Amateur
39. Coleshill Town  Midland Football Premier
40. Andover New Street  Wessex One
41. Leyton Orient  National League
42  Salts reserves  West Riding County Amateur Three
43. Brackley Town Saints  Hellenic Prtemier
44  Tranmere Rovers  National League
45  Maidstone United  National League
46. Great Wakering Rovers Essex Senior
47. Hornchurch  Isthmian North
48. Cambridge City  Southern South
49. Essex Senior Cup
50. Charnock Richard  North West Counties

National
Boreham Wood, Kidderminster Harriers, Eastleigh, Leyton Orient,  Dagenham & Redbridge, Ebbsfleet United, Maidstone United, Macclesfield Town, Guiseley, Torquay United, Woking, Tranmere Rovers, Wrexham, Chester, Hartlepool United,
1st  Leyton Orient  2nd  Tranmere R   3rd  Maidstone U

National South
Wealdstone, St Albans City,  Gloucester City, East Thurrock United, Weston Super Mare, Bath City, Chippenham Town, Truro City, Welling United, Oxford City, Concord Rangers, Chelmsford City, Hampton & Richmond Borough, Bognor Regis Town, Hemel Hempstead Town Hungerford Town, Poole Town,
1st  Chelmsford City  2nd  Wealdstone  3rd  Chippenham Town

National North
Chorley, Blyth Spartans, Bradford Park Avenue, North Ferriby United, Brackley Town, Gainsborough  Trinity, Harrogate Town, AFC Telford, Alfreton Town York City, Stockport County, Southport, Nuneaton Town, Boston United, Spennymoor Town, FC United of Manchester, Leamington, late Salford City
1st  Stockport County  2nd  Leamington   3rd  Chorley

Isthmian League
Premier
Billericay Town,  Harrow Borough, Enfield Town, Wingate & Finchley, Dulwich Hamlet, Thurrock,  Lowestoft Town, Hendon, Burgess Hill Town, Harlow Town, Leatherhead, Margate, Staines Town, Tonbridge, Folkestone Invicta, Dorking Wanderers, Worthing, Merstham, Metropolitan Police, Brightlingsea Regent, Leiston, Tooting  & Mitcham United, Kingstonian, Needham Market Town.
1st  Tonbridge   2nd  Dulwich Hamlet  3rd   Dorking Wanderers  

North
Haringey Borough,  Grays Athletic, Romford, Cheshunt, Norwich United,  Dereham Town, Tilbury, Hornchurch, Bury Town, Waltham Abbey, Hertford Town, Barking, Heybridge Swifts, Maldon & Tiptree, Ware,
1st  Hornchurch   2nd  Heybridge Swifts

South
Walton Casuals, Thamesmead Town,  Greenwich Borough, Chipstead,  Vickers Crayford Dartford Athletic, Corinthian Casuals,
1st  Corinthian Casuals

Northern Premier League
Premier
Witton Albion, Marine, Rushall Olympic, Stalybridge Celtic, Nantwich Town, Altrincham, Grantham, Matlock Town, Warrington Town, Ashton United, Workington, Barwell, Shaw Lane, Stourbridge, Farsley Celtic, Whitby Town,
1st Rushall O(lympic  2nd Stourbridge

North
South Shields, Prescot Cables, Skelmersdale United, Trafford, Scarborough, Radcliffe Borough, Hyde United, Ossett Albion,
1st  Prescot Cables  2nd South Shields   3rd Scarborough

South
Lincoln United, Corby Town, Cleethorpes Town, Newcastle Town, Belper Town, Sheffield,
1st Sheffield   2nd Cleethorpes Town                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        

Southern League
Premier
Hitchin Town, Slough Town, Redditch United, Gosport Borough, Bishop's Stortford, Farnborough, Kings Langley, Frome Town, Bedford Town, Royston Town,  Dorchester City, Chesham United, Merthyr Town, Dunstable Town, Banbury United, Weymouth, Hereford, Tiverton Town, St Ives Town,  Kings Lynn Town,
1st Tiverton T   2nd  St Ives T  3rd  Kings Lynn T

East
Uxbridge, Kempston Rovers, Arlesey Town, AFC Dunstable, Moneyfields, Beaconsfield Town, Cambridge City, Aylesbury, Egham Town, Aylesbury United, Chalfont St Peter, Hayes & Yeading United,

West
Winchester City, Wimborne Town, Bishops Cleeve, Mangotsfield United, Cirencester Town, Paulton Rovers, North Leigh, Bristol Manor Farm, Kidlington, Bideford, AFC Totton, Swindon Supermarine, Salisbury, Eveshan United,
1st Wimborne T

South Midlands League
Premier
Cockfosters,  Wembley, Tring Athletic,  Leverstock Green, Harpenden Town, Crawley Green, Hadley, Edgware Town, London Colney, Welwyn Garden City, Colney Heath, Berkhamsted ,Leighton Town, London Tigers, Biggleswade United, Oxhey Jets, Stotfold, Risborough Rangers, Hoddesdon Town, Biggleswade,
1st  Hoddesdon T

One
Rayners Lane,  Langford, Codicote, Ampthill Town, Enfield Borough, Harefield United, Hatfield Town, Woodson Park, FC Broxbourne Borough, Bedford, Broadfield United, Southall, Baldock Town,

Two
Southgate,  Mursley Uniteed, Aston Clinton, Unite MK,

Northern League
One
Morpeth Town, Dunstan UTS, Team Northumbria, Seaham Red Star, Newcastle Benfield, Whitley Bay, Guisborough  Town, North Shields, Stockton, Washington ,West Auckland Town, Ashington,
1st North Shields

Two
Brandon United, Crook Town, Blyth  AFC,, Jarrow, Heaton Stannington, West Allotment Celtic, Thornaby, Darlington Railway Athletic,  
1st Blyth AFC

Northern Counties East
Premier
Worksop Town, Clipstone,  Hall Road Rangers, Teversal, Pickering Town, Pontefract Colleries, Barton Town, Staveley Miners Welfare, Bridlington Town, Rainworth Miners Welfare, Garforth Town,
1st  Barton T   2nd  Bridlington T  3rd  Hall Road R

One
Swallownest,  Dronfield Town,  Hallam, Selby Town, Shirebrook Town,

North West Counties League
Premier
Charnock Richard, Ashton Athletic, Runcorn Town,  AFC Liverpool,,  City of Liverpool,
1st  Runcorn T

One
Prestwich Heys, Carlisle City, Abbey Hulton United, Cammell Laird, Daisy Hill, St Helens Town, Silsden,
1st  St Helens Town

Eastern Counties League
Premier
Wivenhoe Town, Walsham Le Willows, Long Melford, Fakenham Town, Wroxham, Newmarket Town, Thetford Town, Hadleigh United, Ely City, Haverhill Rovers, Brantham Athletic, Stanway Rovers,  FC Clacton,
1st  FC Clacton

One
Halstead Town, Gorleston, Little Oakley, March Town United, Downham Town, Coggeshall Town, Dereham Town res,

Essex Senior League
Barkingside, Takeley, Ilford, Hullbridge Sports, Basildon United, Hackney Wick, Burnham Ramblers, Redbridge, Waltham Forest, West Essex, Tower Hamlets, Great Wakering Rovers,
1st Great Wakering Rvs

Hellenic League
Premier
Highmoor IBIS, Brimscombe & Thrupp, Brackley Saints, Royal Wootton Bassett Town, Oxford City Nomads, Ascot United, Binfield, Abingdon United, Fairford Town, Bracknell Town, Longlevens, Burnham, Windsor, Flackwell Heath,
1st  Royal Wootton Bassett  2nd Brackley T saints

Two West
Newent Town,

Western League
Premier
Street, Bridport, Cadbury Heath, Hengrove Athletic, Odd Down, Shepton Mallet
1st Street

One
Welton Rovers, Bishops Lydeard, Ashton & Blacwell United, Radstock Town,

Midland Football League
Premier
Coventry United, Quorn, Shepshed Dynamo, Heanor Town, Worcesterm City, Bromsgrove Sporting, Haughmond, South Normanton Athletic, Loughborough University, Coleshill Town, Brocton,  Coventry Sphinx, Lye Town, Shawbury United,
1st Colleshill T 

One
Coventry Alvis, Racing Club Warwick, Chelmsley Town, Walsall Wood, Paget Rangers, Uttoxeter Town, Lichfield City, Studley, Ilkeston Town,  Stafford Town, Coventry Copsewood,

Two
Knowle, Hampton, Smithswood Firs,

Three
CT Shush,

United Counties
Premier
Newport Pagnell Town, Peterborough Northern Star, Wellingborough Town, Wisbech Town, Rothwell Corinthians, Eynesbury Rovers, Harborough Town, Northampton ON Chenecks, Cogenhoe Town, Wellinborough Whitworth,

One
Bourne Town,  Olney Town, Bugbrooke St Michaels, Burton Park Wanderers, Melton Town,

Combined  Counties
Premier
Sutton Common Rovers, Spelthorne Sports, Redhill, CB Hounslow United, Walton & Hersham, Abbey Rangers, Godalming Town, Bedfont Sports, Hanworth Villa, Guildford City, Banstead Athletic, Camberley Town, Epsom & Ewell, Colliers Wood United,
1st  Epsom & Ewell

One
Bedfont & Feltham, Fleet Spurs, Cobham, FC Deportivo Galacia, Cove, Farleigh Rovers, Raynes Park Vale, Sheerwater, AC London, Frimley Green,

Sussex  "Southern Combination"
1st  Bosham
Premier
Worthing United, Littlehampton Town, Newhaven, East Preston, Pagham, Chichester City,

One
Hailsham Town,  Steyning Town, Wick, Billingshurst,

Two
Bosham,

Wessex League
Premier
Fareham Town, Baffins Milton Rovers, Team Solent, Hamble Club, Blackfield & Langley, Horndean, Clevedon Town, Newport "IOW", AFC Porchester, Horndean, Lymington Town, Bournemouth, Peterrsfield Town, Hamworthy United,

One
Verwood Town, Folland Sports, Andover New Street,
1st  Andover New Street

Southern Counties East League "Kent"
Premier
Canterbury City, Beckenham Town, Deal Town, Crowborough Athletic,

One
Snodland Town, Lewisham Borough,

West Midland Regional
Premier
Ellesmere Rangers,  Cradley Town, Pegasus Juniors, Wolverhampton Casuals, Bodmin Town, Wellington Amateurs, Bilston Town,

South West Peninsula
Premier
Stoke Gabriel, Exmouth Town, Helston, Falmouth Town,

One East
Axminster Town, Newton Abbot Spurs, Teignmouth, Brixham, Sidmouth Town, Honiton Town, St Martins,

One West
Mousehole, Porthleven, Plymouth Marjon,

East Midlands Counties
Aylestone Park, Clifton All Whites, Radford, Selston, Arnold Town,

Cheshire League
Premier
Withenshawe Town, Rylands,

Peterborough & District
Premier
Spalding Town,

Anglian Combination
Premier
Beccles Town, Blofield United, Harleston TownMulbarton, Long Stratton,

Division One
Bungay Town, Cromer Town, Attleborough Town, Watton United,  Wymondham Town,

Division Two
Fakenham Town res,

Alliance Premier
Killingworth Town,

Suffolk & Ipswich League
Haughley United,

West Riding County Amateur League
Steeton

One
Salts reserves,

Middlesex County
Premier
Indian Gymkhana,

County
Middx Senior Cup Final, Essex Senior Cup, Middx Senior Final, 

Youth
Brimsdown U18s, Worksop Town U19, Barnet U23, Chester, Norfolk U18s,

Unofficial
Rayners Lane  St Ives Town, St Ives Town,

Wales
Programme Awards
1. Denbigh Town
2. Holywell Town
3. Barmouth & Dyffryn
4. Barry Town United
5. Aurbus UK
6. Flint Town United
7. Caernarfon Town
8. Cefn Druids
9. Cwmbran Celtic
10 Rhyl


Premier
Connahs Quay Nomads,  Barry Town, Cefn Druids, bala,

Cymru Alliance
Caersws, Conwy Borough, Holyhead Hotspur, Llandudno Junction, Porthmadog, Holywell Town, Rhyl, Ruthin Town, Gresford Athletic, Caernarfon Town, Airbus UK Broughton, Guilsfield, Denbigh Nye, Flint Town United, Queens Park,

Welsh Alliance
One
Barmouth & Dyffryn United, Conwy Borough,

Two
Bae Camaes,

South Wales Alliance
Premier
Brecon Corries,

One
Penrhiwcelber Con Athletic,

Welsh League
Division One
Cwmbran Celtic, Undy AFC, Haverfordwest,

Division Two
Garden Village, Pontardawe Town, STM Sports, West End, Ammanford,

Division Three
Neuadd Wen,

Mid Wales League
Llanidloes Town,

Gwent County
Premier
Abertillery Bluebirds,

One
Lliswerry,

Division Three
Oak,

Newport & District
Cwmcarn Athletic,

Swansea Senior League
Mumbles Rangers,

North East Wales League
Premier Division
Penyffordd Lions,,

Vale of Glamorgan
Premier
Barry Athletic,

Scotland
Premier
Glasgow Celtic, Hearts, Hibernians, Dundee, Aberdeen,

Championship
Dunfermline Athletic, Queen of the South, Greenock Morton,

Division One
Arbroath,

Division Two
Berwick Rangers, Clyde, Annan Athletic,

non league
Fraserburgh, Banks O' Dee, Preston Athletic, Kelty Hearts, Formartine United, Turriff United,  The Spartans, Edinburgh City, Heston Rovers,

Foreign
Holland
VVOG, FC Horst, FC Dordrecht,  SDC Putten, FC Vaduz, AZSV, Heracles, De Graafschap, Royal Excel,  Bienvenida, Real Betis,, Cadiz, Malaga CF, Malaga CF U23,, FC  Sevilla, Heerenveen, ONS Sneek, Nice,

Other
Emerates Cup, Sutton Charity Cup, Evelyn Smith Shield, Scarborough & District League, Premier League Asia Trophy, Chester Select, Middlesex Premier Final, Middlesex Senior Final, West Herts FA St Marys Final,

Ladies

Programme Awards
1. Watford WSL 2
2. Sheffield  WSL "
3. Yeovil Town WSL 1

WSL
One
Arsenal, Yeovil Town,

Two
London Bees, Watford, Sheffield,

Premier League
North
WBA,

South
Gillingham,

Midlands
Solihull Moors,

Greater London Womens League
Division Two
Sutton United,

West Midland Regional
Redditch United,

Ladies FA Cup Final,

Foreign
Malaga,

Sunday
Halfway , Black Horse, Hampton,  Highgate Dynamos, Barnes, London FA Sunday Final,

programmes  650

LATE ENTRIES cannot be judged as closing date past
Ashby  Ivanhoe E Midlamds
Welbeck Lions  CML
FC Zurich Switzerland
Shifnal Town WMRL
Wessex League Final
League Cup "carabao" Final
Championship play off final
Division One play off final
Prostate Cancer/Mind Herts match
FA Youth Cup Semi Final 2nd leg
FA Youth Cup Final
Toronto FC
CONIFA World Cup
Clean Slate
Hillingdon orough  SSML
665