Soccer Club Swap Shop "The Catalogue"

Programme Awards 2018-19

Home
NO PROGRAMME NO FANS
Programmes Speedway
Programme Awards 2008-09
Programme Awards 2009-10
Programme Awards 2010-11
Programme Awards 2011-12
Programme Awards 2012-13
programme Awards 2013-14
Programme Awards 2014-15
Programme Awards 2015-16
Programme Awards 2016-17
Programme Awards 2017-18
Programme Awards 2018-19
Programme Awards 2019-20
Season 2019-20
Programme Awards 2015
Speedway Awards 2009
Speedway Awards 2011
Speedway Awards 2012
Speedway Awards 2013
Speedway Awards 2014
Wants
2013 Ladies Football Programmes
2015 Rugby League
programmes 2018-19
Rugby League Programmes 2012-13
Orders Status 2011
orders 2012
Orders 2013
orders 2014
Orders 2015
Orders 2016
Orders 2017
Orders 2018
Orders 2019
Postal Charges
Badges - Football
Other Itams
Links

Non Issuers scroll down to end of
entries list.
Speedway just below

Final results listed


World Cup
Community Shield

International
England C, Wales


Top 10  League
1st  Leicester City
2nd Wolverhampton Wanderers
3rd  Stoke City
4th  Exeter City
5th  West Bromwich Albion
6th  Brighton & Hove Albion
7th  Crystal Palace
8th  Preston North End
9th  Shrewsbury Town
10th Sunderland

Premiership
Chelsea, Arsenal, Tottenham, West Ham United, Watford, Leicester City, Huddersfield Town, Manchester City, Brighton & Hove Albion, Wolverhampton Wanderers, Newcastle United. Burnley, Crystal Palace,
1st  Leicester City   2nd  Wolverhampton Wanderers  3rd  Brighton & Hove Albion

Championship
Stoke City, Leeds United, Hull City, Sheffield United, Nottingham Forest, Preston North End, Wigan Athletic, Middlesbrough, Birmingham City, Derby County, Bolton Wanderers, Aston Villa, Rotherham United, West Bromwich Albion, Brentford, Ipswich Town, Luton Town,
1st  Stoke City   2nd  West Bromwich Albion   3rd  Preston North End

Division One
Fleetwood Town, Scunthorpe United, Wycombe Wanderers, Shrewsbury Town, Accrington Stanley, Sunderland, Walsall, Barnsley, Peterborough United, Portsmouth,
1st  Shrewsbury Town  2nd  Sunderland

Division Two
Grimsby Town, Newport County, Lincoln City, Port  Vale, Cheltenham Town, Exeter City, Morecambe, Mansfield Town, Swindon Town, Notts County, Colchester United, Stevenage,
1st  Exeter City  2nd  Grimsby Town 


Top 40 Non League
1st  Stockport County
2nd  Chelmsford City
        Leamington
4th  Royal Wootton Bassett Town
5th  Epsom & Ewell
6th  Wealdstone
7th  St Helens Town
8th  Torpoint Athletic
9th  Prescot Cables
10th  Hednesford Town
11th  Stourbridge
12th  Leyton Orient
13th  Northwood
14th  Wimborne Town
          Tiverton Town
          Stowmarket Town
17th   Buckland Athletic
          Sheffield
19th   Corinthian Casuals
20th   Hitchin Town
21st   Guildford City
22nd   Andover New Street
          Ashford United
          Street
25th  Sporting Khalsa
          Bridlington Town
27th  Barton Town
          Sholing
          Kettering Town
30th  Frickley Athletic
         Barnstable Town
32nd   Brandon United
          Clay Cross Town
34th   Chorley
35th   FC Clacton
36th  Hampton & Richmond Borough
37th  Runcorn Town
38th  Weymouth
39th  Seaham Red Star
40th  Sutton United
          Salford City

National
Boreham Wood, Leyton Orient, AFC Fylde, Sutton United, Hartlepool United, Chesterfield, Braintree Town, Barnet "boardroom copy", Dagenham & Redbridge, Salford City, Harrogate Town,  LATE Solihull Moors, FC Halifax Town
1st  Leyton Orient  2nd  Sutton United  3rd  Salford City
merit award  Solihull Moors

National South
Wealdstone, Hungerford Town, Billericay Town, Dartford, Oxford City, Dulwich Hamlet, Hampton & Richmond Borough, Hemel Hempstead Town, Torquay United, Woking, Chippenham Town, East Thurrock United, St Albans City, Truro City, Welling United, Bath City, Concord Rangers, Slough Town, Eastbourne Borough, Weston Super Mare, Gloucester City, Chelmsford City.
1st  Chelmsford City    2nd  Wealdstone   3rd  Hampton & Richmond Borough
merit award  Chippenham Town

National North
Bradford Park Avenue, Hereford, Blyth Spartans, Leamington, Brackley Town, Ashton United, FC United of Manchester, Harrogate Town, Stockport County, Telford United, Darlington, Chorley,
1st  Stockport County   2nd  Leamington   3rd  Chorley

Southern League
Premier Central
Hitchin Town, Needham Market Town, Biggleswade Town, Kettering Town,  AFC Rushden & Diamonds, Redditch United,  Stratford Town,   LATE  Coalville Town, Royston Town, Kings Lynn Town, Banbury United,
1st  Hitchin Town  2nd  Kettering Town

Premier South
Harrow Borough, Kings Langley, Hendon, Metropolitan Police, Wimborne Town, Chesham United, Swindon Supermarine, Staines Town, Walton Casuals, Frome Town, Taunton Town, Basingstoke Town, Weymouth, Farnborough,  Dorchester Town, Poole Town, Merthyr Town, Hartley Wintney, Salisbury, Gosport Borough "4 pager", Tiverton Town,  LATE Redditch United
1st   Wimborne Town & Tiverton Town  3rd  Weymouth

Division One Central
Coleshall Town, Bedford Town, Didcot Town, Cambridge City, North Leigh, Aylesbury United,  Stourbridge, Barton Rovers, Yaxley, Dunstable Town, Corby Town, Bromsgrove Sporting,
1st  Stourbridge   2nd  Bromsgrove Sporting

Division One South
Street, Mangotsfield United, Paulton Rovers, Barton Rovers, Larkhall Athletic, Blackfield & Langley, Bideford, Cirencester Town, Evesham United, Winchester City, Yate Town, Moneyfields, Bristol Manor Farm, Barnstable Town,
1st  Street   2nd  Barnstable Town

Isthmian League
Premier
Haringey Borough, Enfield Town, Potters Bar Town, Hornchurch, Corinthian Casuals, Merstham, Bishops Stortford, Brightlingsea Regent, Kingstonian, Tonbridge Angels, Leatherhead, Margate, Folkestone Invicta
1st  Corinthian Casuals  2nd Merstham

North & Central
Aveley, Romford, Felixstowe & Walton United, Canvey Island, Maldon & Tiptree, Mildenhall Town, Ware, Tilbury, Barking, Great Wakering Rovers,
1st  Felixstowe & Walton United

South & Central
Hayes & Yeading United, Hanwell Town, Tooting & Mitcham United, Northwood, Chipstead, Molesey, Bedfont Sports,
1st  Northwood

South
Sevenoaks Town, Ashford United,
1st  Ashford United

Northern Premier League
Premier
Warrington Town, Hyde United, Lancaster City, Scarborough Athletic, Basford United, Ossett United, Buxton, Nantwich Town, Whitby Town, Bamber Bridge, Stalybridge Celtic, Hednesford Town,
1st Hednesford Town   2nd  Stalybridge Celtic

West
Prescot Cables, Runcorn  Linnets, Newcastle Town, Glossop North End, Trafford,
1st  Prescot Cables

East
Spalding, Cleethorpes Town, Pontefract Colleries, Pickering Town, Sheffield, Belper Town, Frickley Athletic,
1st  Sheffield  2nd  Frickley Athletic

Spartan South Midland
Premier
Wembley, Leverstock Green, Hadley, Stotfold, Cockfosters,,Potton United,  Colney Heath, Tring Athletic, Edgware Town, Biggleswade, North Greenford United, Crawley Green, Oxhey Jets,
1st  Tring Athletic  2nd  Crawley Green

One
Amersham Town, Rayners Lane, London Lions, Broadfields United, Langford, Bedford,  Winslow United, Broxbourne Borough, Harefield Town "boardroom issue", Risborough Rangers,

Two
Old Bradwell United,

Combined Counties
Premier
Southall, Sutton Common Rovers, Walton & Hersham, CB Hounslow, Cobham, Chertsey Town, Spelthorne Sports, Guildford City,
1st  Guildford City

Division One
British Airways, Bedfont &  Feltham,, Epsom & Ewell,
1st  Epsom & Ewell

Hellenic League
Premier
Ascot United, Binfield, Royal Wooton Bassett Town, Brackley Town Saints, Windsor, Ardley United, Tuffley Rovers,
1st Royal Wootton Bassett Town 2nd  Brackley Town Saints

East
Holyport, Wokingham & Emmbrook

Essex Senior League
Premier
Barkingside, Ilford, Woodford Town, St Margaretsbury,  West Essex, Saffron Walden Town, Stanway Rovers, Redbridge,  Sporting Bengal, Sawbridgeworth Town, Walthamstow, LATE  Hoddesdon Town
1st  Walthamstow
Merit  Hoddesdon Town

South Counties East "ex kent"
Premier
Cray Valley (PM), Beckenham Town, Erith Town, Glebe, K Sports, Punjab United, Lordswood,  Croydon Athletic, Fisher, Canterbury City,
1st  Canterbury City

One
Sporting Club Thamesmead,  Bridon Ropes, Welling Town, Lydd Town, Greenways, Erith & Belvedere,
1st  Greenways

Northern League
One
Redcar Athletic, Whitley Bay, Guisborough Town, Seaham Red Star, Stockton Town, Sunderland RCA,
1st  Seaham Red Star

Two
Brandon United, Jarrow, Easington Colliery,  Crook Town, Bedlington Terriers, Billingham Town, LATE Billingham Synthonia
1st  Brandon United

North West Counties
Premier
Winsford United, Charnock Richard, Runcorn Town
1st  Runcorn Town

Division One North
Garstang, Longridge Town, Lower Breck, St Helens Town, Prestwich Heys,
1st  St Helens Town 

Division One South
St Martins, Oswestry Town, Stockport Town, Cheadle Town,

Wessex League
Premier
Fareham Town, Baffins Milton Rovers, AFC Stoneham, AFC Porchester, Bournemouth, Hamble Club, Shaftsbury, Andover New Street, Brockenhurst, Sholing   LATE Tadley Calleva
1st  Andover New Street   2nd  Sholing

One
United Services  Portsmouth, Romsey Town, Fleet Spurs, Petersfield Town,

Midland Football League
Premier
Walsall Wood, Highgate United,   Wolverhampton Sporting,  Littleton, Stourport Swifts, South Normanton, Sporting Khalsa, Shifnal Town, AFC Wulfians,
1st Sporting Khalsa

One
NKF Burbage, Racing Club Warwick, Studley, Lichfield City, Paget Rangers, Brocton, Nuneaton Griff, Heather St Johns, Lye Town, Atherstone  Town, Coventry Copsewood, Hinckley, Chelmsley Town,
1st  Atherstone Town

Northern Counties East League
Premier
Hall Road Rangers, Goole, Bridlington Town, Knaresborough Town, Worksop Town, Yorkshire Amateur, Harrogate Railway, Barton Town,
1st  Bridlington Town  2nd Barton Town  3rd Hall Road Rangers

One
Selby Town, Skegness Town, Ollerton Town, East Yorkshire Carnegie,

United Counties League
Premier
Wellingborough Town, Sleaford Town, Leicester Nirvana, Rothwell Corinthians,

One
Northampton Sileby Rangers, Lutterworth Athletic,

Eastern Counties League
Premier
Norwich United, Haverhill Rovers, Kirkley & Pakefield, Stowmarket Town, FC Clacton,
1st Stowmarket Town   2nd  FC Clacton

One South
Holland, May and Baker,  Wormley Rovers,

Division One North
Debenham LC, Lakenheath, Mulbarton Wanderers

Southern Counties League "ex sussex"
Premier
Pagham, Uckfield Town,

One
Midhurst & Easebourne, Seaford Town,

Two
Rustington,

Western League
Premier
Cribbs, Willand Rovers, Roman Glass St George, Bridport, Buckland Athletic,
1st  Buckland Athletic

Division One
Keynsham Town,

West Midlands Regional
Premier
Bilston Town, Wolverhampton Casuals, Wednesfield,

One
Darlaston Town 1874, Allscott,

East Midlands Counties
Birstall United, Clipstone, Radford, Newark Flowserve, Graham Street Prims, Sherwood Colliery,

Central Midlands League
North
Clay Cross Town, Retford Town, Bentley,
1st  Clay Cross Town

South
Barrow Town, Ingles, Holbrook Sports, Teversal reserves, Underwood Villa

South West Peninsula League
Premier
Newquay, Bridport, Launceston, Cullompton Rangers, Sticker, Saltash  United, St Austell, Exmouth Town, Falmouth  Town, Torpoint Athletic, Plymouth Argyle, Godolphin Atlantic,
1st  Torpoint Athletic   2nd  St Austell

East
St Martins, Newton Abbot Spurs, Waldon Athletic, Elmore, Sidmouth Town, Ilfracombe Town, Crediton United, Axminster Town, Honiton Town, Torridgeside, Bovey Tracey, Brixham,
1st  Crediton United

West
Penzance AFC, Porthleven,  Bere Alston United, St Blazey, Wadebridge Town, Dobwalls, Holsworthy, Plymstock United, Wendron United, Bude Town, St Dennis, Liskeard Athletic,
1st  Holsworthy

Nottinghamshire Senior
Premier
Stapleford Town, Gedling, Southbank, Eastwood,

Middlesex County League
Premier
St Panteleimon, Larkspur Rovers,

Surrey Elite League
Westside,

Sheffield County Senior League
Wombwell Town,

Wiltshire Senior League
Purton,  

Peterborough & District Lerague
Whaplode Drove,

Midlands Regional Alliance
Premier
Moira United,

Gloucestershire League
Ruardean Hill Rangers,

Cornwall Combination
St Days,

Cambridgeshire County League
Division Two
Bluntisham Rangers,

YOUTH
Harrow Borough, Leverstock Green, Haringey  Borough, Staines Town, Middlesex Youth, South East Counties Final, Worcestershire U15 Sunday Youth Final,


SCOTLAND
Premiership
Motherwell, Dundee, Kilmarnock,

Championship
Falkirk, Inverness Caledonian Thistle, St Mirren, Greenock Morton, Livingston, Dunfermline Athletic,  Dundee United, Partick Thistle,

Two
Berwick Rangers,

Non League
Spartans, Clydebank, Cove Rangers, Dunbar United, Tweedmouth Rangers, Newtongrange Star,,Strathspey Thistle, Newton & Stewart, Coldstream, St Andrews, Peebles Rovers,

WALES
1st  Barmouth & Dyffryn United
2nd Airbus UK Broughton
3rd  Flint Town United
4th  Barry Town
5th  Pontyclun
        Holywell Town
7th  Monmouth Town
8th  Garden Village
9th  CEFN Druids
10   The New Saints

Premier League
Barry Town, Connahs Quay Nomads, Caernarfon Town, The New Saints, Bala Town, Cefn Druids,
1st  Connahs Quay Nomads

Cymru Alliance League
Porthmadog, Flint Town United, Bangor City, Penrhyncoch, Holyhead Hotspur,  Buckley Town, Conwy Borough, Barmouth & Dyffryn United, Guilsfield, Rhyl, Airbus UK Broughton, Holywell Town, LLanrhaedr, Prestatyn Town, Gresford Athletic, Denbigh Town, Ruithin Town,
1st  Barmouth & Dyffryn United  2nd  Airbus UK Broughton  3rd  Flint Town United & Hoywell Town

Welsh National League
Brickfield Rangers,

Welsh League
Division One
Taffs Well

Division Two
Swansea University, Garden Village, Pontardawe Town, Westend, Aberdare Town, Monmouth Town, STM Sports, Penydarren BGC,
1st  Monmouth Town  2nde  Garden Village

Division Three
Pontyclun,

Mid Wales League
Division One
Llanfair United, Bow Street,

Division Three
Penrhiwceiber Rangers,

Welsh Alliance League
Premier
Llangefni Town,

Division Two
Pwllheli,

South Wales Alliance League
Premier Division
Canton Liberals, Caerphilly Athletic,

Division One
Porthcawl Town, AFC Whitchurch,

Division Two
Vale United, Llangeinor

Gwent County League
Division One
Pill YMCA, Villa Dino Christchurch, Pontymister Athletic, Ynysddu Welfare,

Division Two
Rogerstone,

Taff Ely & Rhymney Valley League
Premier League
Rhydyfelin,

Vale of Glamorgan League
Barry Athletic,

Nathaniel MG Cup Final, Tarain Goffabor Owen Shield,

France
HAC, SM Caen, FC Dieppe, SM Caen,

Germany
Fortuna 95, SC Velbert, Fortuna Sittard, VFB Homberg, FC St Pauli, SC Condor, TSV Sasel, Heidericher, Bayer Leverkusen, VF Oldenburg,

Australia
CC Mariners, WS Wanderers

Austria
Rapid,

Womens
England,

Capital Womens Cup Final, Womens FA Cup Final, Essex FA Finals, Worcestershire Womens Sunday Cup Final

WSL Premiership
Arsenal, Manchester City, West Ham United, Liverpool,
1st  Liverpool

WSL Championship
London Bees,

National Premier
South
Watford, Portsmouth, QPR,
1st  Portsmouth

North
Huddersfield Town, Bradford City, Sheffield, Hull City, Sunderland,
1st  Sheffield

South East
Division One
Actonians, Billericay Town, Enfield Town,

East
Margate,

Unofficial
Bracknell Town  Actonians, Evergreen,

Others
Wolves All Stars, Whitby Challenge Cup, League Cup Final, EFL Cup Final, Liverpool Senior Final, Herts Senior Cup Final, Herts Charity Cup Final, Spartan League One Final, Spartan League Challenge Trophy Final, Herts Charity Shield Final, Devon FA Throgmorton Premier Semi Final, Essex FA Senior cup final, Harrow Sunday League J Walker Final, St Marys Final, Stratford Upon Avon Alliance Div 2 Final,  North Beds Charity Final, MFL Presidents Cup Final,

605  entries

THE FOLLOWING CLUBS DO NOT
ISSUE PROGRAMMES ON PAPER

Barnet "but only do a 4 pager 50p on the day", Harefield United, Uxbridge, Enfield Borough, (Aylesbury Utd "but do a 4 pager for free on the day") Beaconsfield Town, Egham, London Tigers

SPEEDWAY

Premiership
Kings Lynn, Swindon, Leicester, Rye House, Poole, Belle Vue, Somerset,

Championship
Edinburgh, Lakeside, Peterborough, Scunthorpe, Sheffield, Glasgow, Berwick,

National League
Coventry, Exeter, Isle of Wight, Kent, Mildenhall, Belle Vue, Cradley Heath, Birmingham,

various
Simon Stead last l;ap 
British U21 championship semi Eastbourne
British U21 championship semi Birmingham
Scottish Open
British Championship Semi 1
British Championship Semi 2

Soccer Club Swap Shop