Soccer Club Swap Shop "The Catalogue"

Programme Awards 2012-13

Home
NO PROGRAMME NO FANS
Programme Awards 2008-09
Programme Awards 2009-10
Programme Awards 2010-11
Programme Awards 2011-12
Programme Awards 2012-13
programme Awards 2013-14
Programme Awards 2014-15
Programme Awards 2015-16
Programme Awards 2016-17
Programme Awards 2017-18
Programme Awards 2018-19
Programme Awards 2015
Speedway Awards 2009
Speedway Awards 2011
Speedway Awards 2012
Speedway Awards 2013
Speedway Awards 2014
Wants
2013 Speedway & Ladies Football sales
2014 Speedway and Ladies super league football
2015 Speedway and Ladies Football & Rugby League
programmes 2018-19
Programmes 2017-18
Programmes 2016-17
Programmes 2015-16
Programmes 2014-15
Programmes 2013-14
Programmes 2012-13
Programmes Speedway
Orders Status 2011
orders 2012
Orders 2013
orders 2014
Orders 2015
Orders 2016
Orders 2017
Orders 2018
Postal Charges
Badges - Football
Other Itams
Links

Internationals
Netherlands, Team GB, Scotland, Wales U21, Wales, England U17, Poland, N Ireland, England, Serbia,
 
Premiership
Arsenal, Tottenham, West Ham Utd, Chelsea, Manchester Utd, Wigan Ath, Swansea C, Sunderland, Manchester C, WBA, Norwich C, Newcastle Utd, Reading, Aston Villa, QPR, Stoke City, Everton, Liverpool, Southampton, Fulham,
1st  Sunderland  2nd  Manchester City  3rd Arsenal
 
Championship
Bolton Wanderers, Derby Co, Nottm Forest, Burnley, Sheffield Wed, Millwall,  Cardiff C,  Wolverhampton, Birmingham C, Barnsley, Leicester C, C Palace, Ipswich Town, Charlton Athletic, Blackburn R, Hull C, Brighton & Hove Albion, Watford, Blackpool,  Peterborough Utd, Bristol C, Middlesbrough, Leeds United, Huddersfield T,
1st  Leicester City  2nd  Watford  3rd  Peterborough Utd
 
One
Leyton Orient,  Stevenage Boro,  Crewe, Scunthorpe Utd, Notts County,  Doncaster R, Oldham Ath, Walsall, Brentford, Portsmouth, Crawley T, Yeovil T, PNE, Shrewsbury T, AFC Bournemouth, Coventry C, MK Dons, Hartlepool, Bury, Sheffield Utd, Colchester Utd,Tranmere Rvs, Swindon Town.
Carlisle did not wish to enter
1st  Orient  2nd  Swindon T  3rd  Colchester Utd
 
Two
Bristol Rovers, Aldershot T,  Chesterfield, Rochdale, Port Vale, York City, Plymouth Argyle, Dagenham & Redbridge, Accrington Stanley, Barnet, Burton Albion, Oxford Utd, Cheltenham T, Morcambe, Torquay Utd, Exeter C, Gillingham,  Wycombe Wanderers, Northampton T, Bradford C, Southend Utd, Fleetwood T, Rotherham Utd, ASC Wimbledon,
1st  Exeter City  2nd  Wycombe  Wanderers  3rd  Barnet
 
Reserves
Arsenal, Hull City,
 
Top 25
1st  Sunderland 
1st  Leicester City
3rd  Exeter City
4th  Manchester City
5th  Watford
6th  Wycombe Wanderers
7th  Leyton Orient
8th  Peterborough United
9th  Arsenal
10th  Swindon Town
11th  Chelsea
12th  Barnet
13th  Tottenham
14th  Brighton & Hove Albion
15th  Cardiff City
16th  Norwich City
17th  Colchester United
18th  Gillingham
19th  Portsmouth
20th  Brentford
21st  Oxford United
22nd  Torquay United
23rd  Wolverhampton Wanderers
24th  Ipswich Town
25th  Leeds United
 
Non League  Top 25  all judging results
with top 25 now counted.
 
1st  Chelmsford City
2nd  Marske United
3rd  Epsom & Ewell
4th  Rushall Olympic  jt
4th  Leamington  jt
6th  Stockport County
7th  St Helens Town
8th  Hoddesdon Town
9th  Boston United
10th  FC Halifax Town
10th  Bracknell Town
12th  Clay Cross Town
13th  Darlington
14th  Sheffield
15th  Wealdstone
16th  Poole Town
17th  Witton Albion
18th  Chippenham Town
19th  Bridlington Town
20th  Wootton Bassett Town
21st  Grimsby Town
22nd  Gateshead
23rd  Swanage Town & Herston
24th  Penrith
25th  FC Clacton
26th  Buckland Athletic
27th  Willand Rovers
28th  Cambridge City
29th  Dulwich Hamlet
30th  Horsham
31st  Shildon
32nd  Scarborough Athletic
33rd  Hall Road Rangers
34th  Maidstone
35th  Binfield
36th  Chester
37th  AFC Liverpool
38th  Stowmarket Town
39th  Margate
40th  Crawley Green
41st  Dorchester Town
42nd Witham Town
43rd  Northwood
44th  Royston Town
45th  Ashton United.
46th  Brockenhurst
47th  Alnwick Town
48th  Rossington Main
49th  Graham Street Primms
50th  Newark Town
 
Conference
Grimsby Town, Stockport County, Newport County,  Hyde, Macclesfield T, Forest Green Rvs, Tamworth, Southport, Woking, Mansfield T, Wrexham, Dartford, Nuneaton Town, Kidderminster, Btaintree T, Lincoln C, Telford Utd, Ebbsfleet Utd, Alfreton T, Hereford Utd, Gateshead, Luton T,
1st  Stockport Co  2nd jt  Grimsby T  & Gateshead
 
Conference South
Boreham Wood, Truro City, Hornchurch, Hayes & Yeading, Farnborough, Eastbourne Boro, Sutton Utd, Bath City, Salisbury C, Tonbridge, Weston Super Mare, Havant & Waterlooville, Bromley, Chelmsford C, Staines T, Billericay T, Maidenhead Utd, Dorchester T, Welling Utd, Dover Athletic, Basingstoke T,
1st  Chelmsford C  2nd  Dorchester Town  3rd Bath City*
 
Conference North
Chester,  Solihull Boro, Gainsborough Trinity, Vauxhall, Harrogate T, Histon,  Guiseley, Colwyn Bay, Oxford C, Corby T, Altrincham, Brackley T,  Hinckley Utd, Workington, Worcester C, Boston Utd, Stalybridge Celtic, Bradford PA, Bishops Stortford, Gloucester City, FC Halifax,
1st  Boston U  2nd  FC Halifax  3rd  Chester
 
Isthmian League
Premier
Harrow Boro, Hendon, Whitehawk, Kingstonian, Margate, Metropolitan Police, East Thurrock Utd, Hastings United, Cray Wanderers, Carshalton Ath, Bognor Regis T, Lowestoft T,  Wingate & Finchley, Bury T, Wealdstone, Enfield T, Lewes, Canvey Island, Thurrock, Concord Rangers, Leiston T, Hampton & Richmond Boro,
1st  Wealdstone   2nd  Margate  3rd  Enfield Town*
 
South
Dulwich Hamlet, Sittingbourne, Three Bridges, Herne Bay, Corinthian Casuals, Whitstable T, Ramsgate, Tooting  & Mitcham Utd, Maidstone, Crawley Down Gatwick, Chipstead,  Walton & Hersham,  Horsham, Eastbourne T,
1st  Dulwich Hamlet  2nd  Horsham   3rd  Maidstone
 
North
Potters Bar T,  Cheshunt,  Grays Ath, Chatham T, Needham Market, Redbridge, Heybridge Swifts, Maldon & Tiptree, Brentwood T, Witham T, Tilbury, Aveley,
1st  Witham Town
 
Southern League
Premier
Hitchin T, Chippenham T, Arlesey T, Cambridge C, St Neots T, Stourbridge, St Albans C, Hemel Hempstead T, Chesham Utd, AFC Totton, Barwell, Bedford T, Bedworth Utd, Redditch Utd, Bideford, Leamington, Kettering T, Banbury, Frome T,
1st  Leamington  2nd  Chippenham T  3rd  Cambridge City
 
Central
Northwood, Uxbridge, AFC Hayes, Fleet, Barton Rovers, Rugby Town, Royston T, Beaconsfield SYCOB, Thatcham T, Chalfont St Peter, Ashford T, North Greenford Utd, Chertsey T, Guildford C, Slough T, Godalming T,
1st  Northwood   2nd  Royston Town
 
South West
Didcot Town, Winchester C,  North Leigh, Cirencester T, Hungerford T, Merthyr Town, Poole T, Wimbourne T, Clevedon T, Yate T, Shortwood Utd, Sholing,
1st  Poole T,  2nd
 
Northern Premier League
Premier
Grantham T, Witton Albion, Rushall Olympic, Worksop T, Frickley Ath, Eastwood T, Marine, Chorley, Stocksbridge PS, Blyth Spartans, AFC Fylde, Stafford R, North Ferriby Utd, Ashton Utd, FC United, Ilkeston T, Matlock T, Nantwich T, Buxton, Whitby Town, Hednesford T,
1st  Rushall Olympic  2nd  Witton Albion  3rd  Ashton Utd
 
One North
Warrington Town, Mossley, Harrogate Railway, New Mills, Lancaster C, Goole, Skelmersdale Utd, Curzon Ashton, Cammell Laird, Wakefield, Ossett Town, Ramsbottom Utd,  Ossett Albion, Trafford, Salford City, Prescot Cables, Farsley, Bamber Bridge,
1st  Prescott Cables  2nd  Warrington Town*
 
One South
Market Drayton T,  Rainworth MW, Northwich Victoria, Halesowen T,  Hucknall T, Gresley, Coalville T, Sheffield, Belper T, Sutton Coldfield T, Romulus, Leek Town, Mickleover Sports, Newcastle T, Loughborough Dynamo, Kings Lynn, Chasetown, Carlton T,
1st  Sheffield  2nd  Gresley*   3rd  Kings Lynn*
 
Spartan South Midland
Premier
Haringey Boro, Oxhey Jets, Hadley,  Dunstable T, London Tigers, Aylesbury United, AFC Dunstable, Berkhamsted,  Ampthill T, London Colney, Hanwell T, Harefield U, Hertford T, Stotfold, Tring Ath, Leverstock Green, Colney Heath, Biggleswade Utd, St Margaretsbury, Holmer Green, Hillingdon Boro,
1st  Hanwell Town*
 
One
Kings Langley, Cockfosters, Welwyn Garden City, Amersham T, Cranfield Utd,  Chesham Utd res, Buckingham Ath, Bedford, Harpenden T, Woodson Park, Codicote, New Bradwell St Peter, Hoddesdon T, Langford, Crawley Green,
1st  Hoddesdon T  2nd  Crawley Green
 
Two
Hale Leys, Wolverton T, Risborough R, Broxbourne Boro, The 61 (Luton),
 
Reserves
New Bradwell St Peter,
 
Kent League
Fisher, VCD, Whyteleafe, Cray Valley (PM), Corinthian, Sevenoakes T, Deal Town,  Erith & Belvedere, Tunbridge Wells,
1st  Erith & Belvedere
 
Essex Senior League
Enfield, Barkingside, Haringey & Waltham, Barking, Great Wakering Rvs, Basildon Utd, Burnham Ramblers, Hullbridge Sports, Bowers & Pitsea, Eton Manor,
 
Midland Football Combination
Premier
Pilkington XXX, Pelsall Villa, Walsall Wood,  Castle Vale JKS, Stafford T, Southam Utd, Brocton, Littleton, Coventry Copsewood, Racing Club Warwick, Bloxwich Utd, Blackwood, Lichfield C, Atherstone T, Pershore T, Earlswood T, Nuneaton Griff, Bolehall Swifts, Bromsgrove Sporting, Cadbury Ath,
1st  Coventry Copsewood * 2nd  Atherstone Town*
 
One
West Midlands Police, Chelmsley T,
 
Two
Alcester Town, Sutton Utd,
 
Combined Counties
Premier
Wembley, Chessington & Hook Utd, Cove, Bedfont Sports, Molesey, Raynes Park Vale, Epsom & Ewell, Horley T, South Park, Sandhurst T, Badshot Lea, Hartley Wintney, Camberley T, Hanworth Villa, Farnham T, Dorking, Windsor,
1st Epsom & Ewell  2nd  Windsor
 
One
South Kilburn, Worcester Park,  Sheerwater,
 
North West Counties League
Premier
Glossop North End, AFC Liverpool, Congleton T, Bacup Boro, Silsden, Runcorn Linnets, Ashton Ath, Bootle, Maine Road, Norton Utd, St Helens T, Alsager, Padiham, Wigan Robin Park, Squires Gate, Winsford Utd, Barnoldswick T, Runcorn Town, Colne,
1st  St Helens T  2nd  AFC Liverpool
 
One
West Didsbury & Chorlton, Formby, Cheadle T, Atherton Collieries, Irlam, Rochdale T, Eccleshall, Chadderton, Leek CSOB, Nelson, Ashton T, Holker OB, Abbey Hey, Whitehaven,
1st  Formby
 
Northern League
Division One
Bishop Auckland, Whitley Bay, Billingham Synthonia, Penrith, Billingham Town, Guisborough T, Newcastle Benfield, Dunstan UTS, Hebburn T, Darlington 1883, Norton & Stockton Ancients, Durham C, Consett, Shildon, Newton Aycliffe, West Auckland, Marske United, Celtic Nation, Sunderland RCA,  Spennymoor T, Bedlington Terriers,
1st  Marske Utd  2nd  Darlington  3rd Penrith
 
Division Two
North Shields, Seaham Red Star, Stokesley Sports, Jarrow Roofing, West Allotment Celtic, Thornaby, Washington, Ryhope CW, Esh Winning, Alnwick T, Morpeth T,
1st  Alnwick Town*
 
Northern Counties East League
Premier
Hall Road R,  Bridlington T, Liversedge, Tadcaster Albion, Brighouse T, Heanor T, Staveley MW, Parkgate, Thackley, Scarborough Ath, Arnold T, Armthorpe Welfare, Glasshoughton Welfare, Pickering T, Long Eaton Utd,
1st  Bridlington T  2nd Scarborough Ath  3rd  Hall Road Rangers
 
One
Athersley Rec, Grimsby Boro, Clipstone Welfare, AFC Emley, Hemsworth MW, Knaresborough T, Bottesford T, Eccleshill Utd, Cleethorpes T, Worsbrough Bridge, Teversal, Rossington Main, Pontefract Collieries,
1st  Rossington Main*
 
Hellenic
Premier
Schrivenham, Holyport, Flackwell Heath, Oxford C Nomads, Slimbridge, Cheltenham Saracens, Abingdon T, Binfield, Thame Utd, Kidlington,
1st  Binfield
 
West
Fairford T, Briscombe & Thrupp, Hook Norton, Wootton Bassett T, Tytherington Rocks,
1st  Wootton Bassett Town
 
East
Rayners Lane, Bracknell Town,
1st  Bracknell T
 
reserve east
rayners Lane,
 
United Counties League
Premier
Sleaford T, Newport Pagnell T, Shepshed Dynamo, Wellingborough T, Blackstones, Harborough T,
 
One
AFC Rushden & Diamonds, Whitworths, Oadby T,
 
Wessex League
Premier
AFC Porchester, Hayling United, Bournemouth, GE Hamble, Alresford T, Christchurch, New Milton T, Moneyfields, Totton & Eling, Hamworthy Utd,
1st  Bournemouth*
 
One
Team Solent, Petersfield Town, US Portsmouth, Brockenhurst,
1st  Brockenhurst*
 
Western League
Premier
Bitton, Buckland Ath, Willand Rvs, Ilfracombe T, Larkhall Ath,
1st  Buckland Ath  2nd  Willand Rovers
 
Division One
Chard T, Sherborne T,
 
Sussex League
One
AFC Uckfield, Redhill,  East Grinstead T, Hailsham T, Arundel, Peacehaven & Telscombe, Rye Utd, Lancing, Dorking Wanderers,
 
Two
Eastbourne Utd, Rustington, Little Common, Broadbridge Heath,
 
Three
Billingshurst, Hurstpierpoint,
 
Eastern Counties League
Premier
Godmanchester Rvs, Ely City, Haverhill Rvs, Dereham T, Gorleston, Brantham Athletic, Diss Town, FC Clacton, Stanway Rvs, Hadleigh Utd,  Halstead T, Wisbech T,
1st  FC Clacton
 
One
Stowmarket T, Braintree T res, Gt Yarmouth T, Fakenham T, Long Melford, Debenham LC, Swaffham Town, Whitton Utd,
1st  Stowmarket Town
 
Midland Football Alliance
Loughborough Univ, Stratford T, Kirby Muxloe, Heather St John's, Stourport Swifts, Causeway Utd, Alvechurch, Coventry Sphinx, Gornal Ath, Ellesmere Rangers, Tividale, Boldmere St Michaels, Westfields,
 
West Midland Regional
Premier
Pegasus Juniors, Dudley T, Wolverhampton Casuals, AFC Wulfrunians, Wellington Amateurs, Shifnal T, Lye T, Cradley T, Bewdley T, Studley, Malvern T,  
 
One
Leominster T, Wombourne Utd, Bilston T,
 
Two
Bartestree,
 
East Midlands Counties League
Radford, Graham Street Prims. Basford Utd, Radcliffe Olympic, Gedling MW, Bardon Hill, Barrow T, Borrowash Victoria,
1st  Graham Street Prims
 
South West Peninsula
Premier
Newquay, St Austell, St Blazey, Liskeard Ath,  Launceston,
 
One West
Wadebridge T,
 
Kent Invicta League
Ashford Utd, Meridian, Sutton Ath, Bridon Ropes, Crockenhill, Phoenix Sports, Orpington, Rusthall
1st Orpington
 
Hertfordshire County
Harvesters, Bush Hill R, Whitwell, Belstone,
 
Humber League
Premier
Scarborough Town*,
 
One
Goole Utd, Hessle Sporting,
 
Suffolk & Ipswich League
Premier
Coplestonians, Felixstowe Utd, Wickham Market,
 
One
Sporting 87,
 
Lincolnshire League
Skegness Utd,
 
Central Midlands League
South
Holbrook St Michaels, Linby CW, Newark T, Hucknall T, Calverton MW, Bilborough Pelican, Nottingham Utd, Southwell C, Sutton T, Belper Utd, Pinxton,
1st  Newark Town
 
North
Yorkshire Main, Welbeck Welfare, Ollerton T, Brodsworth Welfare, Harworth Colliery, Phoenix, Kiveton Park, Thorne Colliery, Westella Hanson, Claycross T, Bentley Colliery, Easington Utd, Dronfield T, Glapwell, AFC Mansfield,
1st  ClayCross T  2nd  Easington United  3rd  AFC Mansfield
 
Supreme Reserve
Rainworth MW res, Dunkirk res, Calverton MW res, Eastwood T res, Holbrook Sports res, Belper T res, Graham Street Prims res, Radford res, Matlock T res, Staveley MW res, Heanor T res,
 
Gloucestershire County
Kingswood*, Patchway T,*
 
Northern Alliance
Premier
Percy Main Amateurs,
 
Kent County
Premier
Metrogas,
 
North Berks League
One
Farringdon T,
 
Two
Coleshill Utd,
 
Three
Stanford-in-the-Vale,
 
Five
Uffington Utd,
 
Bedfordshire League
Premier
Caldecote, Renhold Utd, Wilstead,
 
One
Sandy, Elstow Abbey,*
 
Cornwall Combination
Premier
St Day,
 
Dorset  Premier League
Swanage Town  & Herston, Wareham R,
 
Trelawney League
One
St Day res,
 
Three
St Day 111,
 
Middlesex County League
Kodak, British Airways, FC Romania,
 
West Riding County Amateur
Hall Green Utd, Overthorpe Sports,
 
Anglian Combination
Stalham T, Caister,
 
West Midland Christian League
City Church,
 
Notts Senior League
Keyworth Utd, Awsworth Villa, Bulwell, Selston, Kimberley MW, Magdala,
 
One
Underwood Villa,
 
Cambridgeshire Senior
Senior B
Duxford United,
 
Olympian League
Basildon Town, Old Barkabbeyans "2", Kelveden Hatch,
 
Mid Sussex
Polegate T,
 
West Sussex
One
Wittering Utd,
 
Somerset County
Wrington-Redhill,
 
Staffordshire County
Uttoxeter T,
 
Wearside
Seaton Carew, Richmond T,
 
Cheshire League
Crewe,
 
West Lancashire League
Longridge Town,
 
Oxfordshire Senior League
Adderbury Park,
 
Suburban
Premier B
Northwood res,
 
Lancashire League
Workington res,
 
Sunday
Hundred Acre, Belstone Sunday, Marquis R, Middx Sunday Premier Final, Essex Sunday Combination Final, Gloucestershire Snr Final,
 
Scottish
 
Top 10
1st     Hearts
2nd    Stranrear
3rd    Raith Rovers
4th    Aberdeen
5th    Clyde
6th    Queen of the South
7th    Albion Rovers
8th    Airdrie
9th    Celtic
10th  Rangers
 
Premier
St Johnstone, St Mirren, Dundee Utd, Celtic, Ross County, Hibernians, Hearts,  Aberdeen, Kilmarnock, Motherwell, Dundee,
1st  Hearts  2nd  Aberdeen  3rd  Celtic
 
One
Partick Thistle, Dunfermline, Falkirk, Morton, Hamilton, Airdrie, Livingston, Raith Rvs, Cowdenbeath,
1st   Raith Rovers  2nd  Airdrie  3rd  Cowdenbeath
 
Two
Ayr Utd, Stranrear, East Fife, Forfar Ath, Albion Rvs, Queen of the South, Brechin C, Arbroath, Stenhousemuir
1st  Stranrear  2nd  Queen of the South  3rd  Albion Rovers
 
Division Three
Annan Athletic, Montrose, Berwick R,  Rangers, Elgin C, East Stirling, Queens Park, Clyde, Stirling Albion, Peterhead,
1st  Clyde  2nd  Rangers  3rd  Queens Park
 
Reserve League
Cowdenbeath,
 
Non League
Top 10
1.  Formartine United
2.  Clydebank
3.  Fraserburgh
4.  Luncarty
5.  Lochgelly Albert
6.  Cruden Bay
7.  Buckie Thistle
8.  Edinburgh City
9.  Kelty Hearts
10 Forres Mechanics
 
Wick Accademy, Beith Jnrs, Berwick R res, Fraserburgh, Whitehill Welfare, Forres Mechanics, Buckie Thistle, Edinburgh C, Formartine Utd, Rothes, Petershill, Kelty Hearts, Renfrew, Kelso, Culter, Cove Rangers, Spartans, Auchinleck Talbot, Arturlie, Preston Ath, Clydebank, Turriff Utd, Keith, Cruden Bay, Clachnacuddin, Hermes, Lochgelly Albert, Luncarty, Pollock, Thorniewood,
1st Formartine Utd  2nd  Clydebank
 
Wales
Top 15
1.  Llanelli
2.  Port Talbot Town
3.  Holwell Town
4.  Cefn Druids
5.  Carmarthen Town
6.  Connahs Quay Nomads
7.  Bangor City
8.  Llandudno
9.  Llanrug United
10 Brickfield Rangers
11 Monmouth Town
12 Rhyl
13 Denbigh Town
14 Porthmadog
15 Ton Pentre
 
Cups
Premier League Cup Final, Welsh Cup SF Bangor v TNS, Welsh Cup SF Barry T v Prestatyn T, Welsh Youth Cup SF Swansea C v Carmarthen T,
 
Premier League
Llanelli, TNS, Airbus UK, Bala, Port Talbot T, Carmarthen T, Prestatyn T, Afan Lido, Connahs Quay, Newtown, Bangor C,
1st  Port Talbot  & Llanelli  3rd  Carmarthen Town
 
Cymru Alliance League
Rhydymwyn, Cefn Druids, Rhyl, Porthmadog, Flint Town Utd, Llandudno, Rhayader T, Guilsfield, Aberystwyth T, Buckley T, Caersws, Penycae, Penrhyncoch, Holyhead Hotspur, Conwy Borough, Llanrhaedr,
1st Cefn Druids   2nd  Llandudno    3rd   Rhyl
 
Welsh Alliance League
One
Denbigh Town, Llanrug Utd, Holywell T, Llanrwst Utd,
1st Holywell T   2nd Llanrug Utd & Denbigh Town
 
Two
Llanberis, Penrhyndeudraeth, Gaerwen, Meliden, Penmaenmawr Phoenix,
 
Welsh League
One
Monmouth T, Pontardawe T,  Ton Pentre, Aberdare T, West End,
1st  Monmouth T  2nd  Ton Pentre
 
Two
Undy,
 
Three
Llwydcoed, Bridgend Street,
 
Welsh National League
Premier
Brickfields R, Corwen,
 
Mid Wales League
One
Dyffryn Banw, Dolgellau, Tywyn Bryncrug, Welshpool Town,
 
Two
Hay St Mary's, Machynlleth, Aberdyfi, Llanfair Utd, Presteigne St Andrews,
 
Mid Wales South
Radnor Valley, Penybont,
 
South Wales Senior League
One
Brecon Corries,
 
Two
Cadoxton Barry,
 
Gwent County
One
Fleur-De-Lys, Fairfield Utd, Lliswerry,
 
Ceredigion League
One
Crannog,  Maesglas,   St Dogmaels,
 
Two
SDUC, Llandysul,
 
Cardiff & District
Creigiau,
 
Irish League
St Patricks Ath, Cork City, Bohemians, Shelbourne,
 
Ireland North
Linfield, Cliftonville,
 
Womens
 
1st  Arlesey Town
2nd  Barnet
 
Internationals
Wales U16s, England Women, Wales,
 
Super League
Birmingham City, Arsenal, Lincoln, Everton, Chelsea,
 
Premier League
Watford, Sporting Albion, Leeds Utd, Barnet, Charlton Ath.
 
Other
Hereford Pegasus, Walsall, Arlesey T, MK Dons,  Turbine Potsdam, Bradford PA, London Senior Final, North Shields, Wolverhampton, Middx Senior Final,
 
Youths
Northwood,  Arsenal, Guiseley, Pontardawe T, Northumberland FA, Tottenham, Kettering T, Hull City, WHU, Brentford, Crawley T, Brighton, Canvey Island, Thackley, Basford Utd, Warrington T, Liverpool, Sunderland, Manchester Utd, Chelsea, Colchester Utd  U21, Colchester U18, Ipswich U21, Bristol C U21,
 
Foreign
Mypa, Voyvodina Novi Sad, Videoton, FK Senica, FC Slovan Liberec, FC Viktoria, FK Miada Boleslav, Babelsberg 03, CFR 1907 Cluj, Bilbao, PSV, Rapid, Otopeni, Molde,  Hertha Berlin, TTM, Udinese, FC Twente, AS Monaco, Lens, Den Bosch, Anderlecht, Real Muria, FSV Franfurt, Hoffenheim, Arminia Bielefeld, Real Carabanchel, Real Madrid, Dinamo Bucharest,  Sparta Prague, Malaga, Ajax, FC Ingolstadt, LOSC, Cittadella, Deportivo Guadalajara, FC Petrzalka 1898, Thuis, , GVVV 1947, FC 08 Homburg, Admira, Slovan Bratislava, Red Bull Salzburg, FC St Paul,  Olympic Lyon, SSV Jahn, 1860 Munchen,
 
Others
Euro 2012, Olympics, BTC X1,  Ryton & Crawcrook U8s festival, Birmingham City All Stars, 1872 FA Cup celebration, Alpha, Supporters Direct Cup, Middx U17, Middx U18, Middx Girls U16, D Preece Memorial Trophy, Scottish League Cuo SF, League Cup Final,  Suffolk Premier Cup SF, Sussex League Finals, North Scotland Cup Final, Scottish FA Cup semi Hibs v Falkirk, Sussex 3 C Cup Semi Final, Watford Legends, Middx Intermediate Final, Essex Senior Cup Final, Papworth Cup Final, FA County Youth Final, JPT Final, Europa League Final,
Sid Hurley League Challange Cup Final, FA Cup Final, W Herts St Mary Final,  Middx Senior Final, Middx Charity Final, Essex Senior Final, Northern Alliance Amateur Final,
 
merit awards
Essex Senior Final
Middlesex Senior Final
Gloucestershire Senior Cup Final
 
 
Late
Fosters Cup Final, Middx Girls U14 Final,  Clapton, Newhaven,  Hampshire Snr Cup Final, Herts Senior Cup Final, Derbyshire Snr Cup Final, Abingdon Utd,  Wootton Blue Cross, Eyensbury Rvs, Stonehouse T,  Marebese Ceramics, Achilles, Benhall St Mary, Halesworth T, Wootton Village, Grantham & District Benevolent Final, Grantham & District Memorial Final,  Huntingdonshire Intermediate Final, Nth Berks Trophy Final, Herts Junior Final, FA Vase Final, Womens Champions League Final, Potters Bar Charity Final, Yate T res, Tuffley Rvs, Thornbury T, Taverners, Southmead CS Ath, Rockleaze R, Longlevens, Kings Stanley, Henbury, Frampton Utd, Hanham Ath, DRG Frenchay, Chipping Sodbury T, Bristol Academy, Bishops Cleeve, Berkeley T, Ellwood,  Irish Cup Final, SSML nagram Trophy Final, SSML Reserve Final, SSML Div One Final,  West Riding Final, Herts Centenary Final, Herts Intermediate Final, SSML D Latham Memorial Final, SSML Div Two Final, New Bradwell St Peter,
----------------------------------------------------------------------------
GAA
All Ireland Final,
 
Ros Comain, Longford, Fearmanach, Londain,
 
Rugby League
Premiership
Castleford. Huddersfield, Warrington, Wigan, Hull, Catalan, Leeds, Salford, Wakefield, St Helens, Hull KR,
 
Championship
Keighley, Hunslet, Leigh, York,
 
One
North Wales,

August 29th   74 entries
March 5th             727 entries
March 25th           772 entries
April  9th              817 entries
April 19th             854 entries
April  30th            921 entries
May 9th               947 entries
May 14th             955 entries
May 17th             983 entries
May 21st             995 entries
May 25th            1014 entries plus 51 late total 1065

Thanks for assistance to
Phil Bailey Airbus UK, Paul Hughes Arsenal, Les Easterbrook Arsenal/Kingstonian, John Byfield Millwall, Bob Hotchkiss, Groundhops Shops, Boreham Wood Shop, Harrow Shop, Hendon Shop, Dave Henman, and others who sent in programmes for the awards, and appologies to
Rob Hornby who helped with a lot of the Central Midlands League
programmes, shame on me as Rob is someone who i have known for
many years since we were both a lot younger in years but unchanged in spirit, the younger generation be warned, we are still of an age.