The Catalogue

Programme Awards 2016-17

Home
Programme Awards 2008-09
Programme Awards 2009-10
Programme Awards 2010-11
Programme Awards 2011-12
Programme Awards 2012-13
programme Awards 2013-14
Programme Awards 2014-15
Programme Awards 2015-16
Programme Awards 2016-17
Programme Awards 2017-18
Programme Awards 2015
Speedway Awards 2009
Speedway Awards 2011
Speedway Awards 2012
Speedway Awards 2013
Speedway Awards 2014
Wants
2013 Speedway & Ladies Football sales
2014 Speedway and Ladies super league football
2015 Speedway and Ladies Football & Rugby League
Programmes 2017-18
Programmes 2016-17
Programmes 2015-16
Programmes 2014-15
Programmes 2013-14
Programmes 2012-13
Programmes Speedway
Orders Status 2011
orders 2012
Orders 2013
orders 2014
Orders 2015
Orders 2016
Orders 2017
Postal Charges
Badges - Football
Badges - Speedway
Other Itams
Links

Euro 2016 Programme
Russia v Wales
N Ireland v Germany
England v Malta
UEFA Regions Cup
England U18s, 19s, 20s, 21s
Ireland
Estonia
Austria v Wales

PROGRAMME AWARDS FINAL

Professional Clubs
1st  Stoke City
2nd  Sunderland
3rd  Grimsby Town
4th  Exeter City
5th  Norwich City
6th  Reading
7th  Leicester City
8th  Millwall
9th  Newcastle United
10th C Palace
        Portsmouth


Premier
WHU,, Chelsea, Arsenal, Tottenham, Sunderland*, Stoke City *, Watford, Manchester City, Leicester City*,  WBA, Crystal Palace, Liverpool,  Everton,  Manchester United, Middlesbrough,
1st  Stoke City   2nd Sunderland   3rd  Leicester City

Championship
Fulham, QPR, Norwich City*, Ipswich Town, Leeds United, Brighton, Aston Villa, Wigan Athletic, Newcastle United, Reading, Derby County, Rotherham United, Birmingham City, Cardiff City, Brentford,
1st  Norwich City   2nd  Reading   3rd Newcastle United

Division One
Northampton Town, Southend United, Millwall, Shrewsbury Town, MK Dons, Rochdale, Bristol Rovers, Chesterfield, Swindon Town, Walsall,
1st  Millwall

Division Two
Grimsby Town*, Hartlepool Utd, Leyton Orient, Newport County, Crewe Alexandra, Doncaster Rovers, Wycombe Wanderers, Morecambe, Notts County, Portsmouth, Colchester United, Crawley Town, Stevenage Borough, Mansfield Town,  Luton Town, Exeter City,
1st Grimsby Town  2nd  Exeter City  3rd  Doncaster Rovers


TOP 40
1st   Stockport County
2nd  St Helens Town
3rd   Royal Wooton Bassett Town
4th   Leamington Town
5th   Rushall Olympic
6th   Wealdstone
7th   Tonbridge
8th   Chelmsford City
        Bridlington Town
        Corinthian Casuals
        Gloucester City
12th Prescot  Cables
        Maine Road
        Epsom & Ewell
15th North Shields
        Chippenham Town
17th Aldershot Town
18th Chorley
19th Enfield Town
20th Wimborne Town
        Hastings United
        Bosham
23rd Sutton Athletic
24th Hoddesdon Town
25th Barton Town Old Boys
        Sheffield
        Saffron Walden Town
        Bath City
29th Glasshoughton  Welfare
        Ashford United
        Dulwich Hamlet
        Tooting & Mitcham Unite
        Herne Bay
34th Alnwick Town
        Wythenshawe
        St Ives  Town
        FC Clacton
        Seaham Red  Star
39th South Shields
        Handsworth Parramore
        Hall Road Rangers
        Brackley Town
        Runcorn Town
43    Northwood
44   Sporting Khalsa
       Atherton  Colleries
46   Staveley Miners Welfare
47   Garforth Town
48   Boston United
49   Witton Albion
50 . FC Halifax Town

        
National
Dagenham & Redbridge, Wrexham, York City, Woking, Forest Green Rovers, Bromley, Tranmere Rovers, Guiseley, Chester, Southport, Macclesfield Town,  Lincoln City, Maidstone United, Gateshead, North
Ferriby United, Telford United,  Aldershot Town*,  Torquay United, FC Halifax Town, Barrow,, Sutton United, Sollihull Moors,
1st Aldershot Town   2nd  Torquay United  3rd FC Halifax

South
Dartford, Wealdstone*, Oxford C, Whitehawk, Bishop's Stortford, Ebbsfleet United, Concord Rangers, East Thurrock United, Welling United, Hampton & Richmond Borough, Chelmsford City*,  Hemel Hempstead Town, Maidenhead United, Poole Town, St Albans City, Bath City,
1st  Wealdstone  2nd Chelmsford City  3rd  Bath City

North
Kidderminster Harriers,  Chorley*, Alfreton Town, Brackley Town, Gainsborough Trinity,  Bradford Park Avenue,  Altrincham, Curzon Ashton, Stockport County*, Boston United,  Salford City, FC Manchester, Worcester City, Gloucester City, FC Halifax Town*, Stalybridge Celtic,
1st  Stockport County  2nd  Gloucester  City 3rd  Chorley  

Isthmian League
Premier
Dulwich Hamlet*, Harrow Borough, Enfield Town*, Folkestone Invicta, Billericay Town, Staines Town, Merstham,  Tonbridge*, Needham Market, Worthing, Canvey Island, Harlow Town,  Havant & Waterlooville, Kingstonian, Leatherhead, Lowestoft Town, Bognor Regis Town, Metropolitan Police, Hendon, Wingate & Finchley, AFC Sudbury,
1st  Tonbridge   2nd Enfield Town   3rd  Dulwich Hamlet 

North
Haringey Borough, Brightlingsea Regent, Hornchurch, Bowers & Pitsea, Wroxham, Aveley,  Tilbury, Cheshunt, Waltham Abbey, Ware, Brentwood Town,

South
Dorking Wanderers, Chipstead, Cray Wanderers, Walton Casuals, Three Bridges, East Grinstead Town, Faversham Town, Whyteleafe, Lewes,  Carshalton Athletic, Horsham, Molesey, Herne Bay*, Corinthian Casuals*, Ramsgate, Chatham Town, Greenwich Borough, Tooting & Mitcham United*, Hastings United,
1st Corinthian Casuals  2nd Hastings United  3rd  Tooting & Mitcham

Northern Premier
Premier
Warrington Town, Stafford Rangers,  Nantwich Town, Stourbridge, Hednesford Town, Rushall Olympic*, Spennymoor Town, Ilkeston Town, Skelmersdale United, Salford City, Mickleover Sports, Sutton Coldfield Town, Ashton United, Buxton, Matlock Town,  Halesowen Town, Frickley Athletic, Blyth Spartans, Barwell, Corby Town, Marine, Whitby Town,
1st Rushall Olympic  2nd  Blyth Spartans

South
Romulus,  Newcastle Town, Belper Town, Leek Town, Lincoln United, Sheffield*,  Basford United, Witton Albion*, Shaw Lane,
1st  Sheffield  2. Witton Albion

North
Ramsbottom United, Mossley, Trafford, Scarborough Athletic, Lancaster City,  Brighouse Town, Colne, Bamber Bridge, Colne, Tadcaster Albion, Prescot Cables,
1st  Prescot Cables

Southern League
Premier
Kings Langley, Cirencester Town, Frome Town, Redditch United, Hayes & Yeading United, Hitchin Town,  Biggleswade Town,  Chesham United, Chippenham Town*, St Ives Town, Slough Town, Leamington*, Dunstable Town, Kettering Town, Burgess Hill Town, Weymouth, Stratford Town, Basingstoke Town, Merthyr Town,
1st Leamington  2nd  Chippenham Town  3rd St Ives Town

Central
Northwood,  AFC Dunstable, Beaconsfield SYCOB,  Royston Town, Marlow, Potters Bar Town, Uxbridge, Ashford Townm Hanwell Town, Arlesey Town, Histon. Barton Rovers,  
1st  Northwood

South & West
Bishops Cleve, Wantage Town, Mangotsfield United, Salisbury City, Wimborne Town*, Bridgwater Town, Winchester City,  Didcot Town, Paulton Rovers, North Leigh,
1st  Wimborne Town

Spartan
Premier
Cockfosters, Wembley, Welwyn Garden City, Edgware Town,  Leighton Town, Hadley, Sun Sports, Hoddesdon Town*, Crawley Green*, Leverstock Green, Tring Athletic, Hertford Town. Broxbourne Borough, St Margaretsbury, Biggleswade United, London Colney, Colney Heath, Berkhamsted, London Tigers, Edgware Town,
1st Hoddesdon Town  2nd Crawley Green

One
Harefield United, Baldock Town,  Southall, Codicote, Langford, Chesham United res, Broadfields United, Hatfield Town,  Woodson Park*,
1st Woodson Park

Two
Grendon Rangers,  Amersham Town,  The 61 Luton,

Northern League
One
Sunderland RCA,  Seaham Red Star, Bishop Auckland, Whitley Bay, North Shields*,  South Shields*, Shildon, Washington, Newcastle Benfield, Marske United, Chester Le Street, Ryhope Colliery Welfare, Guisborough Town, West Auckland Town,
1st  Seaham Red Star  2nd South Shields  3rd North Shields

Two
Team Northumbria, Esh Winning, Tow Law Town, Whickham, Alnwick Town*,
1st  Alnwick Town

Essex Senior
Barkingside, Sporting Bengal, Utd, Waltham Forest, Eton Manor, Clapton, London Bari, Sawbridgeworth Town, Haringey & Waltham,  Basildon United, Southend Manor, Ilford,

Combined Counties
North Greenford Utd, Epsom & Ewell*, Abbey Rangers, Westfield,  AFC Hayes, Windsor & Eton, Redhill, Chessington & Hook United, Colliers Wood United,
1st Epsom & Ewell

One
Dorking, Ash United,

United Counties
Premier
Rothwell Corinthians,,  Northampton Sileby Rangers, Newport Pagnell Town,  Boston Town,  Eynesbury Rovers,  Leicester Nirvana, Northampton ON Chenecks,  Huntingdon Town,

One
Bugbrooke St Michaels, Long Buckby,  Rushden & Higham Utd, Lutterworth Athletic, Daventry Town,

Hellenic
Premier
Royal Wootton Bassett*, Binfield, Brackley Town Saints, Ardley United, Ascot United,
1st Royal Wootton Bassett Town

East
Rayners Lane, Bicester Town,

Southern Combination "Sussex"
Premier
Haywards Heath Town, Shoreham, Arundel, Worthing United, Uckfield Town, Horsham YMCA, ,Loxwood,

Two
Bosham*, Ferring, Jarvis Brook, Westfield, Roffey, Rottingdean Village,
1st  Bosham

North West Counties
Premier
West Didsbury & Chorlton, Runcorn Town, Barnton, Atherton Collieries, Congleton Town, Cammell Laird, Bootle, Ashton Athletic, Maine Road*,
1st  Maine Road  2nd Runcorn Town  3rd Atherton Colleries

One
Sandbach, Atherton  Laburnam Rovers, Daisy Hill. Carlisle City, Ashton Town, St Helens Town*, Cheadle Town, Eccleshall, Charnock Richard,  Prestwich Heys,
1st St Helens Town

Eastern Counties
Premier
Wivenhoe Town, Stanway Rovers, Great Yarmouth Town, Newmarket Town, Fakenham Town, Hadleigh United, Felixstowe & Walton United, Walsham Le Willows, Thetford Town, Gorleston, Nildenhall Town, Kirkley & Pakefield, Saffron Walden Town*, FC Clacton*, Long Melford,
1st FC Clacton  2nd Stanway Rovers

One
Diss Town, Witton United,

Midland Football League
Premier
St Andrews, Brocton, Heanor Town, Alvechurch, Shepshed Dynamo, Sporting Khalsa, Highgate united, Coleshill Town,
1st  Sporti9ng Khalsa

One
Bromsgrove Sporting, Nuneaton Griff,  Stafford Town, Studley, Cadbury Athletic, Pelsall Villa, Littleton, 

Two
Droitwich Spa, Knowle,

Three
Northfield Town, AFC Solihull,

Wessex League
Premier
Porchester, Horndean, Sholing, Verwood Town, Bashley,

One
Hamble, Romsey Town,  Fleet Spurs,

Northern Councties East
Premier
Harrogate Railway, Bridlington Town*, Worksop Town, Maltby Main, Handsworth Parramore*, AFC Mansfield, Thackley, Parkgate, Liversedge,  Goole, Garforth  Town, Clapstone, Staveley Miners Welfare, Rainworth Miners Welfare, Armthorpe Welfare, Retford United, Barton Town Old Boys, Hemsworth Miners Welfare,
1st Bridlington Town  2nd  Barton Town Old Boys  3rd  Handsworth Parramore   3rd Staveley Miners Welfare

One
Hall Road Rangers*, Glasshoughton Welfare, Campion, Selby Town, Rossington Main, Knaresborough Town,
1st  Hall Road Rangers  Glasshoughton Welfare

Western League
Premier
Street,  Wells City,  Cribbs , Melksham Town,  Chipping Sodbury,

Division One
Bishop Sutton, Cheddar, Westbury United, Calne Town, Chard Town, Roman Glass St George, Almondsbury, Chippenham Park,  Keynsham Town,

Southern Counties East "Kent"
Premier
Fisher, Cray Valley, Crowborough Athletic, Ashford United,
1st  Ashford United

West Midland Regional
Shifnal Town, Wolverhampton Sporting, Wellington, Cradley Town, Bridgnorth Town,  Stone Old Alleyians,  Dudley Town, Willenhall Town, Malvern Town, Darlston Town,  Black Country Rangers, Pegasus Juniors, Haughmond,

South West  Peninsula League
Helston, Exwick Villa

East Midland Counties
Premier
Dunkirk, Ashby Ivanhoe, Aylestone Park, Belper United,  South Normanton,

Central Midlands League
North
Tideswell United,

South
Pinxton,

Peterborough & District
Eye United, Sawtry, Crowland Town, Wittering Harriers, Thorney,

Kent Invicta League
Sutton Athletic*,

Anglian Combination
Premier
Harleston Town,

Division One
Bungay Town,

Hertfordshire Senior
Buntingford Town,

Middlesex Senior League
Premier
Cricklewood Wanderers,

Surrey Elite Intermediate League
Yateley United,

Gloucestershire Senior League
Stonehouse Town

Nottinghamshire Senior League
Woollaton,

Cheshire League
Premier
Wythenshawe Town,

Hertfordshire Senior
One
Broadfields unofficial,

Wales
1st   Holywell Town
2nd   Denbigh Town
3rd   Barmouth & Dyffrin United
4th   Bala
5th   Holyhead Hotspur

Welsh Cup QF,

Premier
Bala, Connahs Quay Nomads, Airbus UK,  Cefn Druids, Cardiff Met,

Cymru Alliance
Gresford Athletic, Llanfair United, Mold Alexandra, Prestatyn Town, Conwy Borough, Holyhead Hotspur, Caersws, Porthmadog, Denbigh Town, Carnarfon Town, Ruthin Town, Holywell Town, Buckley Town, Penrhyncoch, Flint Town United, Guilsfield,

Welsh National League
Premier
Hawarden Rangers, Brymbo,

Welsh Alliance
Premier
Llandudno Junction,

One
Greenfield, Barmouth & Dyffryn United.

Welsh League
One
Rhondda,

Two
Garden Village,

South Wales Alliance
Premier
Pontlottyn,  Grange Albion,  Sully Sports, Llanwith Fardre, ,Cardiff Corinthians,

Division One
Cornelly United,  Cadoxton Barry,  Pendarren B&GC, Garws SBGC,

Division Two
Cardiff Hinernian,  CEFN Cribwr BC, Aberfan SDC,

Gwent County League
Two
Spencer Youth Boys & Girls,

Carmathenshire League
Premier
Seaside AFC, Evans & Williams Sports,

Division Two
Kidwelly Town,

Ireland
Crusaders, Linfield,

Scotland
Premier
Celtic,  Rangers,  Aberdeen, Motherwell,  Partick Thistle,  Dundee, Inverness Caladonian, Thistle, Hamilton Academical, St Johnstone,

Championship
Hibernians, Dunfermline Athletic, Morton, Raith Rovers, Queen of the South,

One
Livingston, Albion Rovers,

Two
Forfar Athletic, Berwick Rangers, Stirling Albion, Elgin City, Annan Athletic, Montrose,

Non League
Colville Park, Wigtown & Bladnoch, Camberslang Rangers, Kirkintilloch Rob Roy, Pollock, Bonnyrigg Tose, Edinburgh University, Penicuik Athletic, Leith Athletic, Whitehill Welfare, Cumbernauld, Ormiston,  Hawick Royal Albert, Coldstream, Eyemouth United, Preston Athletic, Edinburgh City,

Foreign
IFk Norrkoping Sweden, IF Sylvia Sweden, IK Sleipner Sweden, AIK Sweden, FC Twente Holland, Winterthur Suisse, Vitesse Holland, Ijsselmeervoguls Holland, FC Oss Holland, FC Koln Germany, Munchengladbach youth Germany, SG Wattenshied 09 Germany,  VW Hamme  Belgium,,Starta Rotterdam  Holland, Den Bosch Holland, SEP Holland, Vitesse Delft Holland, Katwijk Holland,  AD Alcorcon  spain,  Rayo Vallecano B spain, CSV Appledoorn Holland, DTS Ede Holland, NEC Holland, RKC Waalwijk Holland, De Treffers Holland, FC Steaua Bucharest Rumania, Legia Warsaw yth Poland,  FC Vysocina jIHLAVA Czechoslovakia, Darmstadt 98 Germany, KSC Germany, Barnevald Holland, VVV Venlo  Holland, Go Ahead Eagles Holland,  Ferencvaros "Hungery", BFC Siofok "Hungary", Roda Holland, FC Eindhoven Holland, Apeldoorn Holland, Europa spain, Hertha )^, Leverkussen, Brandenburg 03,  

Other
Kennilworth T over 35s, Lowestoft M Chapman Test, Worcestershire Senior Invitation Final, Yateley Utd charity,   Cleethorpes Armed Forces day, Bloxwich Bell, Essex FA Junior Cup Final,, Essex FA Senior Final, Essex FA Premier Final, Essex FA Junior Trophy Final, Worcestershire County Final, FA Cup Semi Chelsea v Tottenham, FA Cup Semi Arsenal v Manchester City, Hebburn Fund Raising,  Les Phillips Cup Final,  Liverpool County FA Senior Cup Final, FA Cup Final, East of Scotland final,
Merit Awards
Liverpool County Senior Cup Final
Essex FA Senior Final


Sunday
Broadfield United, Austin Ex Apprentices, Garth Vader,

Youth
Charlton U23,  Essex Youth, Worksop U 19, Sunderland, County Final, Eindhoven, Sheffield
1st  Sheffield

Unofficial
Rayners Lane, Broadfield,

Ladies Football
Summer Season
WSL 1
Sunderland, Arsenal,

WSL 2
London, Sheffield, Doncaster,

WSL One
Arsenal, Sunderland, Manchester C, Reading, Liverpool,  Chelsea, Doncaster Belles,

WSL Two
London, Everton, Sheffield, Aston Villa,

Premier
WBA, Keynsham Town, Wolverhampton,

Continental Cup
Double Header

Development
Development Final

May 12th  687 entries

Speedway
Elite League
Swindon, Poole, Kings Lynn,Coventry, Lakeside, Leicester,

Premier League
Berwick, Edinburgh, Glasgow, Ipswich, Sheffield, Somerset, Scunthorpe, Plymouth, Peterborough,

National League
Birmingham, Cradley Heath, Isle of Wight, Kent, Kings Lynn, Mildenhall,

Other
Benevolent Fund Bonanza,