Soccer Club Swap Shop "The Catalogue"

programme Awards 2013-14

Home
NO PROGRAMME NO FANS
Programmes Speedway
Programme Awards 2008-09
Programme Awards 2009-10
Programme Awards 2010-11
Programme Awards 2011-12
Programme Awards 2012-13
programme Awards 2013-14
Programme Awards 2014-15
Programme Awards 2015-16
Programme Awards 2016-17
Programme Awards 2017-18
Programme Awards 2018-19
Programme Awards 2019-20
Programme Awards 2020-21
Season 2019-20
Season 2020-21
Programme Awards 2015
Speedway Awards 2009
Speedway Awards 2011
Speedway Awards 2012
Speedway Awards 2013
Speedway Awards 2014
Wants
2013 Ladies Football Programmes
2015 Rugby League
programmes 2018-19
Rugby League Programmes 2012-13
Orders Status 2011
orders 2012
Orders 2013
orders 2014
Orders 2015
Orders 2016
Orders 2017
Orders 2018
Orders 2019
Orders 2020
Postal Charges
Badges - Football
Other Itams
Links

Early results in and listed Certificates will be starting to be sent out on May 25th.

Premiership
Tottenham, Arsenal, Chelsea, Aston Villa, Manchester City, Fulham, Liverpool, Swansea City, Sunderland*, Newcastle United, Manchester United, WHU, WBA, C Palace, Norwich City, Stoke City*, Cardiff City, Hull City, Everton,
1st  Stoke City  2nd Sunderland  3rd  WBA
 
Championship
Leicester City*, Millwall, QPR, Blackpool, Brighton, Watford, Derby Co, Bolton, Doncaster Rvs, Leeds United, AFC Bournemouth*, Burnley, Blackburn Rovers, Reading, Ipswich Town, Birmingham City, Nottingham Forest, Charlton Athletic, Huddersfield Town, Wigan Athletic, Middlesbrough, Yeovil Town.
1st  Leicester City  2nd AFC Bournemouth  3rd   Millwall
 
One
Orient, PNE, Milton Keynes Dons, Shrewsbury Town, Notts County, Walsall, Colchester United, Gillingham, Crewe Alexandra, Rotherham United, Tranmere Rovers, Peterborough United, Brentford, Crawley Town, Bristol City, Oldham Athletic, Bradford City, Sheffield United,  Carlisle United, Coventry City,
1st  Brentford  2nd Colchester United   3rd Bradford City
 
Two
Dagenham & Redbridge, Fleetwood Town, Mansfield Town, Newport County, Portsmouth, Accrington, Bury, Southend United, Bristol Rovers, AFC Wimbledon, Cheltenham Town, Morecambe, Chesterfield, Exeter City, Plymouth Argyle, Scunthorpe United, Rochdale, Hartlepool United Stevenage Borough, Northampton Town,
"York City formerly requested not to be considered for programme awards"
1st  Exeter City   2nd  Portsmouth  3rd Torquay United

Top 20
1.  Leicester City
2.  Stoke City
3.  AFC Bournemouth
4.  Exeter City
5.  Sunderland
6.  Manchester City
7.  WBA
8.  Portsmouth
9.  Brentford
10 Colchester
11 Millwall
12 Arsenal
13 Reading
14 Chelsea
15 Brighton
16 Tottenham
17 Watford
18 Wigan Athletic
19 Bradford City
20 Torquay United



Non League Top 50 Provisional
1.  Marske United
2.  Rushall Olympic
3.  Leamington
4.  Wealdstone
5.  Darlington 1883
6.  St Neots Town
7.  Claycross Town
8.  St Helens Town
9.  Chelmsford City
10 Grimsby Town
11 Stockport County
12 St Albans City
13 Boston United
14 Hoddesdon Town
15 Bridlington Town
16 Bracknell Town
17 Binfield
18 Sheffield
19 Wooton Bassett Town
20 Rossington main
21 Aldershot Town
22 Gateshead
23 Bath City
24 Maidstone United
25 Witton Albion
26 AFC Rushden & Diamonds
27 Tiverton Town
28 Herne Bay
29 Kettering Town
30 Chippenham Town
31 Ashton United
32 Wimbourne Town
33 Northwood
34 Cleethorpes Town
35 Dulwich Hamlet
36 Shildon
37 Corinthian Casuals
38 Ashington Town
     Penrith
40 Bournemouth
41 FC Clacton
42 Margate
43 Bosham  merit
44 Hindringham  merit
45 Wincanton Town
46 Witham Town
47 FC United
48 Slough Town
49 Winterton Rangers
     North Shields
     Hall Road Rangers
     Alnwick Town
     Pagham
54 Guildford City
55 Elmore  merit
56 Royston Town
57 Atherstone Town
58 Dereham Town
59 Great Wakering Rovers
60 Ashford United


Conference
Grimsby Town*, Kidderminster Harriers, Forest Green Rvs, Lincoln City, Hereford United, Woking, Wrexham, Tamworth, Chester City, Macclesfield Town, Braintree Town, Barnet, Hyde, Southport, Alfreton Town, Nuneaton Town, Gateshead**,  Histon, Aldershot Town*, Salisbury City,
1st Grimsby Town   2nd Aldershot Town  3rd Gateshead
 
Conference South
Boreham Wood, Eastleigh, Hayes & Yeading, Ebbsfleet United, Dorchester Town, Tonbridge Angels,  Chelmsford City*, Sutton United, Staines Town, Havant & Waterlooville, Gosport Borough, Dover Athletic, Farnborough, Eastbourne Borough, Bath City*, Concord Raangers.
1st  Chelmsford City  2nd  Bath City  3rd  Dorchester City
 
Conference North
Brackley Town, Stockport Co*, Solihull Moors, Oxford City, Vauxhall Motors, Leamington*, Worcester City, Guiseley, Gloucester City, North Ferriby United, Altrincham, Barrow, Colwyn Bay, Stalybridge Celtic, Histon, Gainsborough Trinity, Hednesford Town, Bradford Park Avenue, Boston United*, Telford Utd, Harrogate Town,
1st  Leamington  2. Stockport County  3rd  Boston United
 
Isthmian League
Premier
Hendon, Enfield Town, Harrow Boro, Billericay Town, Wingate & Finchley, Cray Wanderers, Carshalton Athletic, Grays Athletic, Leiston, Bognor Regis Town, Lewes, Wealdstone*, Canvey Island, Hampton & Richmond Boro, Metropolitan Police, Kingstonian, East Thurrock Utd, AFC Hornchurch, Dulwich Hamlet, Margate*, Bury Town, Lowestoft Town, Thamesmead Town, Maidstone*,
1st  Wealdstone   2nd Maidstone  3rd Margate
 
South
Whitstable Town, Ramsgate, Herne Bay*, Corinthian Casuals*,  Peacehaven & Telscombe, Walton & Hersham, Chipstead, Hastings United, Walton Casuals, Folkestone Invicta, Eastbourne Town, Tooting & Mitcham United, Hythe Town, Sittingbourne, Redhill, Mertsham, Leatherhead, Three Bridges, Faversham Town,
1st  Herne Bay   2nd  Corinthian Casuals
 
North
Barkingside, Harlow Town, Ware, Wroxham, Maldon & Tiptree, Brentwood Town, Tilbury, Heybridge Swifts, Redbridge, Waltham Forest, Romford, AFC Sudbury*, Soham Town Rangers, Needham Market*, Thurrock, VCD Athletic, Erith & Belvedere, Cheshunt, Aveley, Witham Town, Dereham Town.
1st  Witham Town  2nd  Dereham Town
 
Southern League
Premier
Banbury United, Cambridge City, Hitchin Town, St Albans City*, Hemel Hempstead Town, Chippenham Town*, Bedford Town, Redditch United, Stourbridge, Hungerford Town, AFC Totton, St Neots Town*, Arlesey Town, Frome Town, Chesham United, Corby Town, Bashley, Evesham Town, Stamford,
1st St Neots  2nd St Albans City  3rd Chippenham  Town
 
South & West
Shortwood United, Merthyr Town, Swindon Supermarine, Tiverton Town*, Yate Town, Bishops Cleeve, Mangotsfield United*, Stratford Town, Cirencester Town, Guildford City, Clevedon Town, Bridgwater Town Didcot Town, , Wimbourne Town,  Paulton Rovers,
1st  Tiverton Town   2nd  Wimbourne Town   3rd Guildford City
 
Central
Potters Bar Town, Aylesbury United, Beaconsfield SYCOB, Marlow, Northwood, Uxbridge, Dunstable Town, Barton Rovers, Egham Town, Leighton Town, Kettering Town*, AFC Hayes, North Greenford United, Ashford Town, Slough Town, Daventry Town, Royston Town,  Aylesbury,
1st Kettering Town  2nd Northwood  3rd  Slough Town  
 
Northern Premier League
Premier
Marine, FC United*, Grantham T, Trafford, Worksop Town, Skelmesdale United, Stafford Rangers, Witton Albion, Nantwich Town, Matlock Town, Blyth Spartans, Chorley,  Kings Lynn Town, Stockbridge Park Steels, Frickley Athletic,  Ashton United, Rushall Olympic*,
1st Rushall Olympic   2nd  Witton Albion  3rd  Ashton United
 
North
Warrington Town*, Clitheroe, Ossett Town, New Mills, Ossett Albion, Radcliffe Borough, Ramsbottom United, Burscough, Curzon Ashton, Mossley, Bamber Bridge,  Farsley AFC, Wakefield ,Darlington*,
1st Darlington 1883
 
South
Newcastle Town, Halesowen Town, Eastwood Town, Chasetown, Sutton Coldfield, Market Drayton Town, Sheffield*, Bedworth United, Romulus, Belper United, Scarborough Athletic, Coalville Town, Mickleover Sports, Gresley, Goole, Loughborough Dynamo, 
1st  Sheffield
 
North West Counties League
Premier
Silsden, Congleton Town, West Didsbury & Chorlton, Glossop North End, St Helens Town*, Bootle, Squires Gate, Ashton Athletic,  AFC Blackpool, Abbey Hey,
1st St Helens Town
 
One
Oldham Borough, Cheadle Town, Widnes Vikings, Atherton Colleries, Hanley Town,  Holker Old Boys, Irlam,
 
Combined Counties
Premier
Wembley, Bedfont Sports, Westfield, Hanworth Villa, Cove, Raynes Park Vale, Molesey,
 
One
Bedfont & Feltham, Banstead Athletic,
 
Eastern Counties League
Premier
Wivenhoe Town, FC Clacton, Brightlingsea Regent, Brantham Arhletic, Hadleigh United, Gorleston, Ely City, Diss Town, Norwich United, Haverhill Rovers, Stanway Rovers, Mildenhall Town, Woodbridge Town,
1st FC Clacton 
 
One
Ipswich Wanderers, March Town United, Halstead Town, Stowmarket Town*, Downham Town, Team Braintree, Great Yarmouth Town, Fakenham Town,
1st Stowmarket Town
 
Northern League
Division One
Spennymoor Town, Penrith, Celtic Nation, Billingham Town, Crook Town, Hebburn Town, Newcastle Benfield, Ashington*, Durham City, Whitley Bay, Shildon, Team Northumbria, Bedlington Terriers, Guisborough Town, Marske United*, West Auckland Town, Morpeth Town,  Bishop Auckland,
1st Marske United    2nd Shildon   3rd  Penrith  and  Ashington
 
Division Two
North Shields*, Whickham, West Allotment Celtic, Heaton Stanington, Northallerton Town, Alnwick Town*, Whitehaven, Washington, Jarrow Roofing, Darlington Railway Athletic, South Shields*, Stokesley Sports,
1st  North Shields  2nd Alnwick Town
 
Northern Counties East
Premier
Pickering Town, Parkgate, Basford United, Retford United, Albion Sports, Bridlington Town*, Thackley, Maltby Main, Heanor Town, Winterton Rangers, Brighouse Town, Staveley  Miners Welfare, Long Eaton United, Nostell Miners Welfare,  Garforth Town, Armthorpe Welfare,
1st Bridlington Town  2nd Winterton R 
 
One
Hemsworth MW, Hall Road Rangers*, Pontefract Colleries, Clipstone, Shaw Lane Aquaforce, Dinnington Town, Emley,  Cleethorpes Town, Rossington Main *, Eccleshill United,  Teversal,  Knaresborough Town,
1st Rossington Main   2nd  Cleethorpes Town,   3rd Hall Road Rangers
 
Spartan South Midland
Premier
Oxhey Jets, Cockfosters, Hadley, Hertford Town, Crawley Green, Harefield United, Hatfield Town, Leverstock Green, Berkhamsted, Stotfold, Hoddesdon Town*, Colney Heath, Biggleswade United, Ampthill Town, Holmer Green, London Colney, London Lions, Tring Athletic, Hanwell Town, London Tigers, St Margaretsbury,
1st  Hoddesdon T  2nd Cockfosters
 
One
Welwyn Garden City, Bedford, Chesham United res, Arlesey Town res, Amersham Town, Stony Stratford Town, Winslow United, Langford, Kings Langley, Southall, Harpenden Town, Baldock Town, Sun Postal Sport*s, Codicote,
1st Kings Langley   2nd  Sun Postal Sports  3rd  Woodson Park
 
Two
Grendon Rangers,  Wolverton Town,  New Bradwell St Peter, The 61 FC Luton, Kent Athletic, Willen,
 
Essex Senior
Greenhouse, Ilford, Barking, Southend Manor, Enfield, Stansted, Eton Manor, Gt Wakering Rvs, Clapton "unofficial", Tower Hamlets, Clapton, Enfield 1893, London APSA, Haringey Borough,
1st  Great Wakering Rovers
 
United Counties
Premier
AFC Rushden & Diamonds*, Newport Pagnell Town, Wellingborough Town, Wisbech Town,
1st AFC Rushden & Diamonds
 
One
Irchester, Harrowby United, Rothwell Corinthians, Potton United, Oadby Town, Peterborough Sports,

Reserves
Whitworths,
 
Hellenic League
Premier
Brimscombe & Thrupp*, Wootton Bassett Town*, Binfield*, Bracknell Town*, Kidlington, Flackwell Heath,  Thame United, Ardley United.
1st Bracknell Town   2nd  Binfield   3rd Wooton Bassett T
 
East
Rayners Lane, Penn & Tylers,
 
Wessex League
Premier
Blackfield & Langley, Bournemouth*, AFC Porchester, Fareham Town, Brockenhurst,
1st Bournemouth
 
Western League
Premier
Ilfracombe Town, Sherborne Town, Bridport,

One
Wincanton Town,
 
Southern Counties East "Kent"
Cray Valley Paper Mills, Tunbridge Wells, Ashford United, Phoenix Sports, Deal Town, Erith Town, Whyteleafe, Rochester United, Greenwich Borough,
1st Ashford United
 
West Midlands Regional
Shifnal Town, Cradley Town, Wolverhampton Sporting, Lye Town, Willenhall Town, Shawbury United, Wolverhampton Casuals, Pegasus Juniors, Bilston Town, Dudley Town*, Black Country Rangers, Sporting Khalsa, Wellington Amateurs,
1st Dudley Town  2nd  Cradley Town
 
Midland Combination
Premier
Pelsall Villa, Earlswood Town, Racing Club Warwick, Stratford Town, Brocton, Bromsgrove Sporting, Studley, Bolehall Swifts, Littleton, Southam United, Atherstone Town, Pershore Town, Castle Vale, Coventry Copsewood, Blackwood,  Nuneaton Griff*,
1st Atherstone Town  2nd Nuneaton Griff
 
Division One
Chelmsley Town, Cadbury Athletic, West Midlands Police,
 
Division Two
Paget Rangers, Anstrey Rangers,
 
Midland Alliance
Boldmere St Michaels, Shepshed Dynamo, Walsall Wood, Rocester, Kirby Muxloe, Stourport Swifts, Alvechurch, Heather St Johns, Quorn, AFC Wulfrunians, Loughborough University, Causeway United,
1st  Boldmere St Michaels   2nd  Shepshed Dynamo
 
East Midlands County
Stapenhill, Gedling MW, Blaby & Whetstone, Graham Street Prims, Anstey Nomads,  Ellistown & Ibstock United,  Borrowash Victoria,
1st  Graham Street Prims
 
Sussex League
Division One
Worthing, East Grinstead Town, Pagham*, Lancing, Chichester City, Eastbourne United,
1st Pagham
 
Division Two
Storrington, Loxwood,
 
Division Three
Langney Wanderers, Sidlesham,
 
Kent Invicta League
Crockenhill
 
Kent County League
Premier
Sheppey & Sheerness,
 
Division Three east
Hawkinge Town,
 
South West Peninsula
Premier
Bovey Tracey, Tavistock, St Austell, Torpoint Athletic, Plymouth Parkway, Launceston, Elmore,  Elburton Villa,
1st  Elmore
 
Central Midlands League
South
Clifton, Blidworth Welfare, Swanwick Pentrich Road, Pinxton, Hucknall T, Allenton United, Holbrook St Michaels, Linby Colliery Welfare, Mickleover Royal British Legion, Mickleover Royals, South Normanton, Southwell City, Calverton Miners Welfare, Bulwell, Barrowby, Belper United, Bilborough Pelican, Real United,
1st Southwell City
 
North
Bentley Colliery, Thorne Colliery, Claytown Cross*, Easington United, AFC Mansfield, Askern, Brodsworth Welfare, Glapwell, Harworth Colliery, Newark Town, Ollerton Town, Phoenix, Sherwood Colliery, Welbeck Welfare, Westella Hanson,
1st  Claycross Town   2nd  Easington United   3rd  Newark  Town 
 
Reserve
Dronfield Town, Matlock Town, Staveley Miners Welfare, Bilborough Pelican, Graham Street Prims, Calverton Miners Welfare, Borrowash Victoria, Dunkirk, Heanor Town, Holbrook Sports, Long Eaton Utd, Radford, Rainworth Miners Welfare, Retford United, Teversal,
 
Midland Regional Alliance
Newhall United,
 
Northern Alliance
Carlisle City, Seaton Delaval Amateurs,
 
Nottinghamshire
Senior
Boots Athletic, Nottingham United, Wollaton, Ruddington Village, Cotgrave, Sandhurst, Keyworth United, Hucknall RR Leisure,
1st Nottingham United
 
One
West Bridgford,
 
Herts County
Premier
Belstone, Knebworth, Whitwell,  Standon & Puckeridge
merit Knebworth
 
One
Tansley,
 
Middlesex County
Premier
Hounslow Wanderers, Kilburn, Cricklewood Wanderers, Singh Sabha Slough, Sporting Hackney,
 
Anglian Combination
Premier
Cromer Town, Caister ,
 
One
Hindringham*, merit
 
Suffolk & Ipswich League
Achilles, Grundisburgh*, Wenhaston United,
 
West Yorkshire Premier
Shelley, Horbury Town, Brighouse Old Boys,
 
Sheffield & Hallam Senior
Pennistone Church,
 
North Berkshire League
Division One
Berrinsfield, Long Wittenham Athletic,
 
Division Three
Bension Lions,
 
Bedfordshire League
Premier
Marston Shelton Rovers, Pavenham, AFC Oakley M&DH,
 
Four
Moggerhanger Utd,
 
Mid Sussex League
Championship
Polegate Town,
 
West Sussex League
Premier
Bosham*, Merit
 
Cambridgeshire
Senior B
Wimblington "unofficial",
 
Dorset Premier
Holt United "unofficial",
 
Cornwall Combination
St Day,
 
Trelawney Premier League
St Days,

West Cheshire League
West Kirby,

Essex Olympian League
Herongate Athletic, Frenford Senior,   Basildon Town

Surrey South Eastern Combination
Tooting & Mitcham Wanderers,

Gloucestershire County League
Hanham Athletic, Berkeley Town, Rockleaze Rangers, Southmead Athletic, Thornbury Town, Yate Town res, Patchway Town, Longlevens, Kingswood, Kings Stanley, Henbury, Gala Wilton, Frampton United, Ellwood, Bristol Telephones, Chippingsodbury Town, Bristol Academy, Bishop's Cleeve res,
 
Southern Amateur League
Alexandra Park,

Lancashire League
Workington res,
 
Sunday
Belstone, Hundred Acre, Rayners Lane, Church Hill, Albion AFC, New Salamis, Great Knightleys, South Brentwood,  Plough Inn Wellington,
 
Youths
Manchester C, Arsenal U 18, Northwood, Arsenal dev, Cockfosters, Blidworth Welfare U19, Basford United U19, AFC Bournemouth, Royal Russell sch, Harrow School, Fulham U21, FC Clacton youth tournament, Pilkington XXX, Enfield Town U21, Guiseley yth, Shropshire FA, Ipswich Town yth, Sundrland U21, Barnet yth, Manchester Utd yth, Watford yth, Chester yth, Worcestershire FA, English  Schools regional trials, Dudley Sports, Bury Town youths, Hayes & Yeading U18, Bolton Wanderers, PNE,  Mansfield Town, St Neots Town Youth Tournament, Barton Rovers, Dulwich Hamlet,
 
Other
Arsenal Legends,  Emerates Cup, Summer of Football Shelbourne, Open day Harrowby Utd, Clacton Tournament, Macclesfield Legends, Vauxhall Motors FA Cup 2002 X1, Community Shield, Bedfordshire Senior Trophy Final, Hertfordshire Centenary Final, Notts Senior Cup SF Boots v Magdala, Notts Senior Cup SF Hucknall RR v Wollaton, GH Memorial Shield, Middx FA U14 Final, Middx FA Intermediate Final, Middx FA Sunday Premier Final, Middx FA Sunday Junior Cup Final, Middx FA Premier Final, Harrow Sunday Premier Final, Middx County Premier Final, Middx FA Sunday Intermediate Final, Middx FA Junior Trophy Final, Middx Sunday Junior Cup Final, South Midland, Premier Division Final, Essex FA Senior Final*, Middlesex FA Senior Cup Final, South Midland Challange Trophy Final, Harrow Sunday League Champions Final, W Herts  St Mary's Cup Final, Middlesex FA Charity Cup Final, Hinchingbrook Cup Final, Middx FA Junior Final,  FA Vase Final, Army v Navy  Mercury Cup, Conference South Final, Kent Senior Cup Final,  Mdland Combination Presidents Cup Final, A Villa Lions & Legends, Ledley Testimonial, Liverpool Senior Cup Final,  Shropshire FA Premier Semi Final,  ORC Pemier Cup Final,  Basingstoke Senior Final, Isthmian Champions of Champions Final,  Colwyn Youth Challenge Cup Final, Gloucester County League Final,
merits
Middx FA Senior Final,  Womens Finals,  Essex FA  Senior Cup
 
Welsh Leagues

1st   Holywell Town
2nd  Llanrug United
3rd   Airbus UK
4th   Denbigh Town
5th   Bangor City
6th   Llandudno
7th   Llanelli Town
8th   Barry Town Utd
9th   Porthmadog
10th Barmouth & Dyffryn Utd
11th Llandudno Junction
12th Holyhead Hotspur

Premier
Prestatyn T, Airbus UK,  Bala, Connahs Quay Nomads, Port Talbot Town, TNS,
Bangor City, Newtown, Afan Lido,
1st  Airbus UK   2nd  Bangor C
 
Cymru Alliance
Cefn Druids, Porthmadog, Penycae, Flint Town Utd, Holyhead Hotspur, Llanidloes Town, Rhydymwyn, Llanrhaeadr, Caernarfon Town, Llandudno, Guilsfield, Caersws, Buckley Town, Conwy Borough, Penrhyncoch, 
1st  Llandudno    2nd  Porthmadog  3rd  Holyhead Hotspur
 
Welsh Alliance
Division One
Llanfairpwll, Gwalchmai, Glantraeth, Llandudno Jnct, Glan Conwy, Llanrwst United, Denbigh Town, Llandyrnog United, Llanrug United, Barmouth & Dryffryn Utd, Penrhyndeudraeth,  Holywell Town
1st  Holywell Town   2nd  Llanrug United   3rd Denbigh Town
 
Division Two
Greenfield, Gaerwen, Meliden,
 
Welsh League
Division One
Aberdare Town,

Division Two
Ely Rangers,  Chepstow Town,
 
Division Three
Rhoose, Llanwern, Barry Town United, Bridgend Street, Llanelli Town, Llantwit Major,
1st  Llanelli Town   2nd Barry Town  Utd
 
South Wales Senior League
Division One
Brecon Corries, AFC Butetown,
 
Gwent County
One
Panteg, Govilon,
 
Ceredigion League
Division One
Cardigan Town, Bargod Rangers, Aberporth,
 
Division Two
Ffostrasol,  Cilgerran Rovers,
 
Rhondda & District
Penygraig United,
 
Others
Welsh FA Trophy SF Llanrug v Penrhydeudraeth, Welsh FA Trophy SF Chirk AAA v Ton and Gelli,
 
Scottish Leagues

1st    Hearts
2nd  Stranrear
3rd   Ross County
4th   Albion Rovers
5th   Clyde
6th   Rangers
7th   Motherwell

Premiership
Aberdeen, St Mirren, Partick Thistle, Motherwell, St Johnstone,  Hearts*, Dundee United,  Ross County,
1st Hearts  2nd  Ross County   3rd Motherwell
 
Championship
Raith Rovers, Hamilton, Alloa Athletic, Dumbarton, Queen of the South,
 
Division One
Stranrear, Forfar Athletic, Brechin, Dunfermline Athletic, Ayr United, Arbroath, Airdrieoneans, Rangers
1st Stranrear    2nd Rangers
 
Division Two
Berwick Rangers, Clyde, Elgin City, Montrose, Stirling Albion, Albion Rovers,
1st  Albion Rvs    2nd Clyde
 
Non League
Spartans, Preston Athletic, Selkirk, Huntly, Cutler, Dyce Juniors, Auchinleck Talbot, Cruden Bay, Penicuik Athletic, Cove Rangers, Cambuslang, Gala Fairydean Rovers, Formartine Utd, Whitehill Welfare, Irvine Victoria, Lochgelly Albert, Ardeer Thistle, Luncarty, Edinburgh City, Threave Town,
1st Formartine Utd    2nd  Lochgelly Albert  3rd Luncarty & Ardeer Thistle  5th. Cruden Bay
 
Others
FA Cup SF Rangers v Dundee Utd, FA Cup SF St Johnstone v Aberdeen, League Cup Final,
 
Irish League
St Patricks, Shelbourne, Crusaders, Bohemians,Waterford Utd,
 
Northern Ireland
Linfield,
 
Foreign
Germany
1st   FC Bayren Munchen
2nd  VFB Stuttgart
3rd   FSV Frankfurt

HJK, Union Berlin, Honved, AZ Ujpest, FC Levadia, JK Tallinna Kalev, Valerenga. Petrolul, Ferencvaros, FK Viktoria, Sampdoria, Brescia, AC Milan, AZ Alkmaar, Lille, Dynamo Tiblisi, Frankfurt, MVV Maastricht, Getafe, Getafe B, Real Madrid "castilla", Lens, SK Suduva,  Wehen Wiesbaden,  Bayer 04, St Gallen, FC Thun, Utrecht, Go Ahead Eagles, Vitesse, Feyenoord, BVV Barendrecht, Slavia Praha, Olympic, SV Darmstadt 98, Karlsruher SC, FC Freiburg, VFB Stuttgart, San Jose, Recreativo, Lyngby BK, Kobenhavn,  Bayern, FFC Frankfurt, TSV Kastl,  VIB Eichstatt,  NTSV Strand, Tours FC,  KV Mechelen, Wacker Burghausen, SG Sonnenhof,
 
Ladies
Arsenal, Chelsea, Sporting Club Albion, Wolverhampton, Leverstock Green, Sheffield, Aston Villa, Leeds United, Hertford County Cup Final, Watford, Middx FA Capital Womens Finals*, Barnet, Essex County Final,  Frankfurt,
1st Sheffield  2nd  Leeds United
arsenal, Chelsea, watford, aston villa and , barnet are in 2014 WSL awards
 
International
England Ladies, Germany, Switzerland, Wales Ladies U19s, Ireland, Finland, England, England U16, Germany Ladies, England U19, England C,
 
TOTAL
May 22nd     976  entries


Assistance in obtaining clubs programmes

Dylan Rees porthmadog FC
Herne Bay FC
Rob Hornby  notts senior league
Phil Bailey
Les Easterbrook
Dave Henman  central midland league
Steve Jacobs  rangers
Bob Hotchkiss
Rob Meyers  barkingside
Robin Brockett  guiseley