Soccer Club Swap Shop "The Catalogue"

Programme Awards 2015-16

Home
NO PROGRAMME NO FANS
Programmes Speedway
Programme Awards 2008-09
Programme Awards 2009-10
Programme Awards 2010-11
Programme Awards 2011-12
Programme Awards 2012-13
programme Awards 2013-14
Programme Awards 2014-15
Programme Awards 2015-16
Programme Awards 2016-17
Programme Awards 2017-18
Programme Awards 2018-19
Programme Awards 2019-20
Programme Awards 2020-21
Season 2019-20
Season 2020-21
Programme Awards 2015
Speedway Awards 2009
Speedway Awards 2011
Speedway Awards 2012
Speedway Awards 2013
Speedway Awards 2014
Wants
2013 Ladies Football Programmes
2015 Rugby League
programmes 2018-19
Rugby League Programmes 2012-13
Orders Status 2011
orders 2012
Orders 2013
orders 2014
Orders 2015
Orders 2016
Orders 2017
Orders 2018
Orders 2019
Orders 2020
Postal Charges
Badges - Football
Other Itams
Links

International
Gibralter, Rep of Ireland, Netherlands U17,  Northern Ireland, Wales


Top 15
!st    Leicester City
2nd Shrewsbury Town
3rd  Stoke City
4th   Chesterfield
5th   QPR
6th   Burnley
7th   Barnet
8th   Doncaster Rovers
9th   Mansfield Town
10th Sunderland
11th Watford
12th Newport County
13th Bournemouth
14th Wigan Athletic
15th Brighton

Non League Top 50
1.   Royal Wooton Bassett Town
2.   Ramsbottom
3.   Rushall Olympic
4.   Wealdstone
5.   Leamington
6.   Chelmsford City
7.   Tonbridge
8.   St Helens Town
9.   Grimsby Town
10  Sheffield
11  Aldershot Town
12. Stockport County
13. Chippenham Town
       Tiverton Town
15.  FC Halifax Town
16.  Dulwich Hamlet
17,  Bridlington town
18.  Gloucester City
19.  Hereford
20.  Hoddesdon Town
21.  Chorley
22.  Enfield Town
       Coalville Town
24.  Herne Bay
       FC Clacton
       Cleethorpes Town
27.  AFC Sudbury
       Taunton Town
29.  Maine Road
30.  Corinthian Casuals
       Hall Road Rangers
       Wimborne Town
       1974 Northwich
34.  North Shields
35.  Hastings United
       Northwood
       Tooting & Mitcham
       Crawley Green
39.  Warrington Town
       Saffron Walden Town
       Wivenhoe Town
       Barton Old Boys
43.  Handsworth Parramore
       Corsham Town
       Horsham
       Bromsgrove Sporting
       Alnwick Town
       Dronfield Town
49.  Woodson Park
       Bedlington Terriers
      

Merit Awards
Epsom & Ewell
Darlington
St Ives Town
Bosham
Brackley Town

Scotland
1.  Aberdeen
2.  Motherwell
3.  Cowdenbeath
4.  Celtic
5.  Berwick Rangers
6.  Montrose
7.  Dundee United
8.  Dunfermline
9.  Falkirk
10 Dundee

Wales
1.  Holywell Town
2.  Barmouth & Dyffryn United
3.  Denbigh Town
4.  Bangor City
5.  Llanrug United
6.  Mochdre Sports
7.  Flint Town United
8.  Conwy Borough
9.  Porthmadog
10 Prestatyn Town

Other Merit
Youth
Sholing

County Football Associations
Essex Senior Cup Final
Surrey Senior Cup Final


Premiership
Stoke City*,  Southampton, Leicester City*, Sunderland*, Watford,  Chelsea, Swansea City,  Newcastle United,  WBA,  Aston Villa,  Crystal Palace, Norwich City, Liverpool, Manchester City*, Everton, Arsenal, AFC Bournemputh*, Manchester United, Tottenham
1st  Leicester City      2nd    Stoke City     3rd  Sunderland

Championship
QPR*, Brighton, Burnley, Rotherham United,  Birmingham City, Huddersfield Town, Middlesbrough,  Blackburn Rovers,  Derby County, Bolton Wanderers,  Hull City,  Ipswich Town, Fulham, Bristol City,  Charlton Athletic,  Wolverhampton Wanderers,
1st   QPR   2nd  Burnley  3rd  Brighton
 
Division One
Fleetwood Town,  Rochdale, Wigan Athletic, Doncaster Rovers,  Scunthorpe United, Southend United, Barnsley, Peterborough United,  Sheffield United, Blackpool,  Shrewsbury Town*, Oldham Athletic,  Colchester United,  Bradford City,  Millwall,  Coventry City, Crewe Alexandra, Bury,  Chesterfield*, Walsall
1st Shrewsbury Town   2nd  Chesterfield  3rd  Wigan Athletic

Division Two
Stevenage Boro,  Notts County, Hartlepool United, Barnet, Crawley Town, Dagenham & Redbridge, Morecambe, Northampton Town, Newport County,  Bristol Rovers, Portsmouth,  Mansfield Town, Accrington Stanley, Oxford United,  
1st  Barnet  2nd  Mansfield Town  3rd  Newport County


Conference
Boreham Wood,  Grimsby Town*, Woking, Kidderminster, Wrexham, Gateshead, Chester, Southport, Eastleigh, Macclesfield Town, Barrow, Welling United,  FC  Halifax Town*,  Guiseley, Tranmere Rovers, Forest Green R, Torquay United,  Aldershot Town, Braintree Town, Bromley,  Cheltenham Town, Altrincham, Lincoln City,
1st  Grimsby Town  2nd  Aldershot Town  3rd  FC Halifax Town

South
Wealdstone*, Margate,  Bath Cty,  Chelmsford City*, Hemel Hempstead Town,  Gosport Borough, Weston Super Mare,  St Albans City,  Havant & Waterlooville, Ebbsfleet United, Basingstoke Town, Maidenhead Town, Oxford City,
1st  Wealdstone    2nd  Chelmsford City  3rd  Ebbsfleet United

North
FCU Manchester, Stalybridge Celtic, Brackley Town, Solihull Moors,  Lowestoft Town,  North Ferriby United,  Corby Town,  Bradford Park Avenue, Tamworth, Chorley, Worcester City,  Alfreton Town, Hednesford Town,  Stockport County*, Gloucester City*, Harrogate Town,
1st  Stockport County    2nd Gloucester City    3rd  Chorley 

Isthmian League
Premier
Dulwich Hamlet, Harrow Borough, Hendon,  Tonbridge,  Neeedham Market,  Burgess Hill Town, Lewes, Mertsham, Leiston, Leatherhead, Canvey Island, East Thurrock United, Enfield Town, Billericay Town, Kingstonian,  Hampton & Richmond Borough, Bognor Regis Town, Wingate & Finchley,  Farnborough,  Metropolitan Police, Grays Athletic, Brentwood Town, VCD, Staines Town
1st  Tonbridge    2nd  Dulwich Hamlet   3rd  Enfield Town

North
Barkingside, Haringey Borough, Waltham Abbey, Hornchurch,  Romford,  Great Wakering Rovers*,  Heybridge Swifts,  Tilbury, Maldon & Tiptree, Brightlingsea Regent, AFC Sudbury,
1st AFC Sudbury

South
Three Bridges, Hythe Town, Peacehaven & Telscombe, Walton & Hersham, Dorking Wanderers,  Guernsey*, Tooting & Mitcham United*, Hastings United*, Whitstable Town, Carshalton Athletic, Faversham Town,  Ramsgate, Folkestone Invicta, Sittingbourne,  Herne Bay*, Whyteleafe, Walton Casuals,  South Park, Chatham Town,, Corinthian Casuals*,
1st  Herne Bay    2nd  Corinthian Casuals   3rd Hastings United & Tooting & Mitcham

Northern Premier League
Premier
Sutton Coldfield Town,  Ashton United,  Stamford,  Matlock Town, Ilkeston Town, Buxton,  Salford City,  Nantwich Town,  Hyde United, Rushall Olympic*,  Stourbridge,  Marine,  Barwell,  Ramsbottom United*, Colwyn Bay, ---late entry Darlington
1st  Ramsbottom United   2nd Rushall Olympic   Merit Award Darlington

North
Warrington Town, New Mills, Trafford,  Lancaster City, Ossett Albion, Farsley Celtic, Harrogate Railway,  Bamber Bridge,  Kendal Town
1st Warrington Town

South
Rugby Town,  Gresley,  Chasetown, Romulus, Belper Town,  Coalville Town*,  Basford United,  Newcastle Town, Daventry Town,  Sheffield,
1st Sheffield  2nd  Coalville Town

Southern League
Premier
Chesham United, Biggleswade Town, Hitchin Town, Chippenham Town*, Leamington*,   Cambridge City,  Dunstable Town,  Weymouth,  Kettering Town, ,
1st  Leamington   2nd  Chippenham Town

Central
Northwood,  Potters Bar Town, Hanwell  Town,  Arlesey Town,  Uxbridge,  Beaconsfield SYCOB,  Kings Langley,  St Ives Town, Chalfont St Peter,
1st  Northwood

South & West
Yate Town,  Marlow,  Mangotsfield United, Winchester City,  Wimborne Town*, Didcot Town,  Taunton Town*, Tiverton Town
1st  Tiverton Town   2nd  Wimborne Town & Taunton Town

United Counties League
Premier
Harborough Town, Wellingborough Town, AFC Kempston,  Newport Pagnell Town, Harrowby United, Oadby Town, Yaxley,

One
Oakham United, Blackstones, Thrapston Town, Wellingborough Whitworth, Raunds Town,  

Spartan South Midlands
Premier
Wembley, Berkhamsted, Hadley, AFC Dunstable,  Bedford, Hertford Town, Welwyn Garden City,  Tring Athletic, Stotfold,  Leverstock Green, Cockfosters,   Biggleswade United, London Tigers, London Colney, Harefield United, Holmer Green, Colney Heath,  Sun Sports,  Oxhey Jets,  Hoddesdon Town,*, Broxbourne Borough,
1st Hoddesdon Town

One
Risborough Rangers, Buckingham Athletic, Harpenden Town, Edgware Town, Crawley Green*, Chesham United res, Langford, Arlesey Town res, New Bradwell St Peter,  Woodson Park*,  Woodford Town, Hillingdon Borough, Baldock Town,  Codicote,
1st  Crawley Green  2nd  Woodson Park

Two
Mursley United, Wolverton Town,  Totternhoe,  Grendon Rangers, Clean Slate, Amersham Town, Old Bradwell United,

Northern League
One
Durham City, North Shields*, Ashington,  Sunderland RCA,  Seaham Red Star, Jarrow Roofing, Bedlington Terriers, Washington, West Allotment Celtic, Marske United, Consett, West Auckland Town, Newcastle Benfield,
1st  North Shields  2nd Bedlington Terriers

Two
Tow Law Town, Alnwick Town*,

West Midland Regional
Premier
Cradley Town,  Black Country Rangers, Bilston Town,  Bromyard Town, Tipton Town, Dudley Sports,

Midland Football League
Premier
Coleshill Town, Boldmere St Michales, Heanor Town, Shepshed Dynamo, Lye Town,  Alvechurch, Paget Rangers,  Heath Hayes,  Hereford*,  Wulfrunians,
1st  Hereford

Division One
Bromsgrove Sporting*, Pilkington XXX, Cadbury Athletic, Nuneaton Griff,  Stafford Town,  Coventry Copsewood,
1st  Bromsgrove Sporting

Division Two
Knowle, Chelmsley Town,

Division Three
FC Stratford,  AFC Solihull,  Smithswood Firs,

Southern Counties East League "kent"
Greenwich Borough,  Erith & Belvedere,  Lordswood,

Hellenic League
Premier
Royal Wooton Bassett Town*,  Brackley Town Saints, Ardley United,  Kidlington,
1st  Royal Wooton Bassett Town   2nd Brackley Town Saints

East
Rayners Lane,

North West Counties League
Premier
West Didsbury & Chorlton,  Ashton Athletic, Darwen, Maine Road, Nelson, Bootle,  Runcorn Town, Cammell Laird, AFC Liverpool, 1874 Northwich*,
1st  Maine Road   2nd 1874 Northwich

One
Bacup Borough, Hanley Town, St Helens Town,  Cheadle Town,
1st  St Helens Town  2nd Cheadle Town

Essex Senior League
Ilford, Greenhouse Sports, Southend Manor, Bowers & Pitsea,  Wadham Lodge,  FC Romania, Sporting Bengal United, Tower Hamlets,  Newham,

Eastern Counties League
Premier
Newmarket Town, Swaffham Town, Saffron Walden Town*,  FC Clacton*, Hadleigh United, Stanway Rovers, Kirkley & Pakefield,
1st  FC Clacton    2nd Saffron Walden Town

One
Wivenhoe Town*, Needham Market, Braintree Town, Debenham LC,  Cornard United, Halstead Town,  Team Bury, Leiston, Stowmarket Town,
1st  Wivenhoe Town

Northern Counties East
Premier
Bridlington Town*, Liversedge,  Parkgate, Albion Sports,  Worksop Town,  Handsworth Parramore*,  Barton Town Old Boys*,  Cleethorpes Town*,
1st Bridlington Town   2nd Cleethorpes Town    3rd  Barton Town Old Boys
& Handsworth Parramore

One
Dronfield Town,  Hall Road Rangers*, Penistone Church, Hemsworth MW,

Combined Counties
Premier
Sutton Common Rovers,  Ashford Town,  Colliers Wood,  Chertsey Town, Cove,  Camberley Town, Bedfont Sports, Epsom & Ewell,
Merit award  Epsom & Ewell

One
Cobham,

Western League
Premier
Bitton, Casbury Heath, Melksham Town,

One
Corsham Town, Oakland Abbotonians, Keynsham Town, Chipping Sodbury Town, Ashton & Backwell United,
1st Corsham Town

Southern Combination "sussex"
Premier
Littlehampton Town, Pagham, Lancing, East Grinstead Town, Horsham YMCA, Horsham,

Two
Bosham*,

Wessex League
Premier
Cowes Sports, Bournemouth Poppies
1st Bournemouth Poppies

East Midlands Counties
Hollbrook Sports,  South Normanton Athletic,

Central Midlands League
South
Eastwood Community, Bullwell,  Linby Collery Welfare,  Clay Cross Town, Pinxton,

South West Peninsula
premier
Helston Athletic,

One West
Sticker, St Dennis, Bude Town,

Kent Invicta League
AC London,

Kent County League
Division 3
South East Athletic,

Notts Senior
Premier
Bilborough Town,

Peterborough & District
Premier
Ketton,

One
Stamford Belvedere, Kings Cliffe United, Oundle Town,

Middlesex County
Premier
Cricklewood Wanderers, Deportivo Galacia,

Bedfordshire League
Premier
Renhold United, Sharnbrook,

East Cornwall
Premier
Mevagissey,

Gloucestershire County
AEK Boco,  Bristol Telephones,

Wearside League
Horden CW,

Other
Middx Charity Final, Cerebral Palsy World Championship, EmeratesCup, Walsall Fans,  Spartan League,  AFC Jersey, Bosley Utd,  Essex Senior Final, Spartan South Midland League,  NW Counties Div1 Final, Army, The Swan Brewood, Surrey FA Final, Smedley Cooke Memorial Final, MFL Final,  FA Vase/Trophy Final,

Sunday
North Wembley, OJM FC, Barnes AFC,

Wales
Premier League
Newtown, Bala, Airbus UK, Llandudno, Port Talbot Town, The Nomads, Bangor City,
1st  Bangor City

HG Alliance
Cefn Druids, Porthmadog, Gresford Athletic, Prestatyn Town, Guilsfield, Caersws, Holyhead Hotspur, Llanfair United,  Denbigh Town, Caernarfon Town,  Mold Alexandra, Flint Town United, Buckley Town, Conwy Borough, Holywell Town,  Rhayader Town,
1st  Holywell Town  2.  Denbigh Town  3. Flint Town United

Welsh Alliance League
One
Llangefni Town,  Trearddur Bay Utd,  Llanberis, Llanrug Utd,  Barmouth & Dyffryn United,
1st  Barmouth & Dyffryn United   2. Llanrug United

Two
Llannerchymedd, Penmaenmawr Phoenix, Llanllyfni, Pentraeth, Mynydd Llandegai, Mochdre Sports, Amlwch Town,
1st  Mochdre Sports

Welsh League
Two
Dinas Powys,  Undy, Cwmbran Celtic,

Three
STM Sports,

Carnarthenshire League
Division One
Carmarthen Stars,

Division 2
Johnstown, Llandeilo,

South Wales Amateur League
Division Two
Canton, Ynyshir Albions

Gwent County League
Tranch,

Wesh Cup semi finals,

Scotland
Premier
Celtic, Partick Thistle, Dundee, Motherwell,  St Johnstone, Partick Thistle,  Kilmarnock, Dundee United,  Aberdeen, Inverness Caledonian,
1. Aberdeen  2,  Motherwell

Championship
Morton, Dumbarton, Falkirk,  Livingston,
1st  Falkirk

One
Ayr United, Dunfermline Athletic,  Brechin City, Cowdenbeath,
1st  Cowdenbeath

Two
Montrose,  Annan Athletic, Berwick Rangers, Arbroath, Stirling Albion,
1st  Berwick Rangers  2. Montrose

Non League
Threave Rovers, Keith, Huntly, Whitehill Welfare, Broxburn Athletic, Cumbernauld, Formartine United,

Foreign
Valenciennes france, KAA Gent Belgium, Royal Union Belgium, Skonto Riga Latvia,  Duisburg Germany, Rot Weis Oberhausen Germany, Anderlecht Belgium, O H Leuven Belgium, KVE Alter Belgium, Athletic Bilbao Spain,  SD Leioa Spain, SD Eibar Spain, FC Lisse Holland,  Utrecht Holland, Grenada spain, Betis spain, RKC Waalwijk Holland,  Stedoko Holland,  STVV Belgium, Almannia Aachen Germany, AZ Alkmaar Holland,  Preuben Germany, Wuppertaler Germany, Werder "A" Germany, FC Den Bosch Holland, Capelle Holland, Excelsior Holland, Valur Iceland,  USCL France, Caen France, Honefoss Norway, Bayer  04  Germany, Paderborn Germany,

Youths
Arsenal U19,  QPR U21, Altrincham U19,  Southend U21, Chester,  Guiseley,  WHU,  Sun Sports U18, Biggleswade Town U18,  Sunderland, Mansfield Town,  Arsenal U18,  Sholing ",  Tottenham, Sheffield,

Ladies
Super League
One
Arsenal, Sunderland,   Manchester City, Reading, Livwerpool,

Two
Sheffield, Everton, London,

Premier  North
WBA

Premier South
QPR,  WHU,  Tottenham,

North East Regional
Whitley bay,

Other
RAF Ladies, Premier League Cup Final,


August 30th  27 clubs
September 30th  96 clubs
October 30th   166 clubs
November 29th  256 clubs
December 27th   309 clubs
January 31st     361 clubs
February  24th  426  clubs
March 31st         486  clubs
May  7th            585 clubs
late
June 3rd          622 clubs
lates  including
Darlington, Epsom & Ewell, Chipstead, Consett, Marske Utd, Newcastle Benfield, W Auckland T, Cumbernauld, Dudley Sp,  MFL Final, Ladies PL Final, Surrey FA Final, SC memorial Final, Bayer 04, P/aderborn, Bournemouth Poppies, Formartine Utd, Oxford C, Harrogate T, Old Bradwell Itd, Broxbourne Boro, Mossley, Gillingham, Conference South Play Off Final, Wyke Wanderers, Menai Bridge Tigers, Ashby Ivanhoe, Real United, FC Cavaliers, Wisbech St Mary yth, Sawbridgeworth Town, Beds FA Sunday Final, ,

.

Enter supporting content here